Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Uşak tren garı yine film seti oldu

6 Ağustos 2009 00:00

Filmin genel koordinatörü Onur Hazar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Uşak Tren Garı'nın daha önce pek çok sinema ve dizi çekimleri için kullanıldığını, tarihsel dokusu ve geniş alanları ile filmcilerin vazgeçilmez çekim alanlarının başında geldiğini söyledi.

Film için çekim mekanları belirleme aşamasında Manisa, İzmir, Afyon tren garlarını gezip incelediklerini, ancak çekimler için Uşak Tren Garı'nı tercih ettiklerini belirten Hazar, şunları söyledi:

''Bizim çektiğimiz film için tarihi bir tren garına ihtiyacımız vardı. Bunun için uzun süre araştırma yaptık. 1890 yılında Fransızlar tarafından yapılan ve tarihi dokusunu halen koruyan Uşak Tren Garı'nın bizim için çok uygun bir çekim mekanı olduğuna karar verdik. Çekimde kullanacağımız buharlı tren, bizim için İzmir'den getirtildi. Buharlı trenin hazırlanması yaklaşık bir hafta sürdü. Bugün buharlı tren sahnelerini çekiyoruz.''

Tren garının çekimler için bazı teknik avantajları olduğunu, Uşak Tren Garı'nın da çok iyi ışık aldığını ifade eden Hazar, ''İç mekanlarda yükseklik bizim istediğimiz standartlarda. Tren garı beklediğimizden çok daha bakımlı'' dedi.

Onur Hazar, ünlü yönetmen Atıf Yılmaz'ın ''Eğreti Gelin'' adlı filmi, Kerem Alışık'ın oynadığı ''Aşk Mahkumu'', Levent Kırca'nın oynadığı ''Koyver Kendini Gitsin'', Berdan Mardini'nin başrolünde oynadığı ''Kurşun Yarası'' dizisi, pek çok belgesel ve müzik klibinin Uşak Tren Garı'nda çekildiğini söyledi.


 yedikule_zindanı

12 Ağustos 2009 16:42

Mekan bulmak kolay değil,yeterli iyi ışık varsa fotoğraf ve filmde çekilir,,Uşak garı güzeldir..Başarılar dilerim..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica