Görüntü Yönetmeni Salih Dikişçi Toprağa Verildi posteri

Cenazesi dün Mecidiyeköy Merkez Camii’nde kılınan  ikindi namazını müteakip toprağa verilen Dikişçi, 1940 Malatya doğumluydu. Aralarında “Bereketli Topraklar Üzerinde”, “Kızılırmak Karakoyun”, “Mine” ve “Kırık Bir Aşk Hikâyesi” gibi önemli filmlerin olduğu 230’un üzerinde filmin ve TV dizisinin görüntü yönetmenliğini üstlenen Dikişçi, Antalya Film Festivali’nden dört kez En İyi Görüntü Yönetmeni dalında Altın Portakal almıştı. 

Salih Dikişçi'yi son yolculuğuna uğurlamak için gelen çok sayıda sinema emekçisi dostları yalnız bırakmadı. Görüntü ustası Salih Dikişçi, Yeşilçam da hemen hemen tüm oyuncularla çalışmasına rağmen ünlü oyuncular arasında sadece Serdar Gökhan ve Levent İnanır’ın olması dikkatlerden kaçmadı.

Son Yorumlar (4)

efedeprem 27 Ağustos 2009 04:00:08

ilk dizimde kendisiyle çalıştım mükemmel bir insandı.mekanı cennet olsun ...

leventilbuga avatar leventilbuga 14 Ağustos 2009 00:54:08

sevgili ustam  senin hem işinden hemde karakterinden birşeyler öğrene bildiysem ne mutlu bana seni hep saygıyla anacağım mekanın cennet ruhun şad olsun...

erolavcı avatar erolavcı 10 Ağustos 2009 12:01:08

10

50 yıla yakın bir süredir, durup dinlenmek bilmeden Türk sinemasına emek vermiş, yorulmayan savaşçılardan biriydi. Güleryüzü ve mesleki yardımseverliğiyle, herkesin saygıyla anacağı bir dost olarak kalplerde yaşayacaktır.Allah Rahmmet eylesin.. 

Yandex.Metrica