11'e 10 Kala San Sebastian'da Yarışacak posteri

"Oyun" adlı filmiyle ulusal ve uluslararası pek çok ödül alan Pelin Esmer'in filmi "11'e 10 Kala" dünyanın en önemli film festivallerinden biri sayılan San Sebastian'da Altın İstiridye için yarışacak. Başrollerini Nejat İşler ve Mithat Esmer'in paylaştığı "11'e 10 Kala" bu yıl İstanbul Film Festivali'nde jüri özel ödülü, Adana Altın Koza Film Festivali'nde de en iyi film ve en iyi senaryo ödüllerini kazanmıştı.

11'e 10 Kala, 18-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 57. San Sebastian Film Festivali'nin ana yarışma bölümüyle birlikte Zabaltegi Yeni Yönetmenler yarışması bölümünde de yer alacak ilk Türk filmi olacak.

Yapımcılığını Pelin Esmer, Nida Karabol Akdeniz ve Tolga Esmer'in yaptığı film 25 Eylül'de Özen Film dağıtımıyla Türk seyircisiyle buluşacak.

 "11'e 10 Kala", tutkulu bir koleksiyoncu olan Mithat Bey’le kapıcısı Ali’nin öyküsü. Mithat Bey için İstanbul onun koleksiyonu kadar sınırsız, Ali için kapıcısı olduğu Emniyet Apartmanı ve yakın çevresiyle sınırlıdır. Apartmanın diğer sakinleri deprem endişesi ve daha değerli bir eve sahip olma tercihiyle binayı yıkıp yeniden inşa etmeyi isteyince, Mithat Bey’in koleksiyonları uğruna verdiği savaşların en zorlusu başlar. Artık apartman, yalnız yaşayan bu iki adamın ortak kaderidir. Koleksiyonun devamlılığı için başlayan ilişkileri, Mithat Bey’in Ali’ye İstanbul’u devretmesiyle farklı bir boyuta geçer, birbirlerinin kaderlerini farketmeden değiştirdikleri bir noktada biter.

www.11e10kala.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica