Baykal Saran tiyatro ödülü verildi posteri

Baykal Saran Tiyatro Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, genel müdürlükteki ödül töreninde yaptığı konuşmada, Beşikçioğlu'nun ''Bir Delinin Hatıra Defteri'' oyunundaki performansıyla ödüle layık görüldüğünü söyledi. Bilgin, ödülün, 3 yıl önce vefat eden Saran'ın anısını ve ismini yaşatmak için 2006'dan beri verildiğini belirtti.

Türk tiyatrosunun genç yeteneği Beşikçioğlu'nun ödüle oy birliği ile layık görüldüğünü belirterek, sanatçıyı kutladı. Bilgin, Saran ailesine ödülün verilmesine sağladıkları maddi manevi katkıya da teşekkür etti.

Beşikçioğlu, ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, ''Bir oyuncu için Baykal ağabeyin ödülü, en büyük ödüllerden birisidir'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Bilgin ile Baykal Saran'ın ablası Gülen Saran, Beşikçioğlu'na ödülünü ve 15 bin TL'lik çeki verdi.

Kaynak : AA

Son Yorumlar (1)

sinemaseverim avatar sinemaseverim 13 Ağustos 2009 22:55:08

Ankara'da Devlet Tiyatrosu oyuncularının oyunlarını izlemek. bir tiyatrosever için ayrıcalıktır. Devlet Tiyatroları bir okuldan ziyade sanatçılar için bir ekoldür. Baykal Saran gibi bir tiyatro dehasını seyretmek onun kendine özgü ses tonuyla oyun iz lemek bir başka haz veriridi seyirciye. İşte ben böyle bir üstadı izlemenin zevkine varan bir tiyatro sever olarak Baykal Saran üstadı her zaman unutmayacağım. Sen bugün ve yarınlarda da aramızda olmayacaksın ama, Bizler seni hep anacağız ve kalplerimizde yaşatacağız, sevgili Baykal. Ruhun şad olsun, mekânın cennet olsun.yalcinozgul@gmail.comYalçın Özgül

Yandex.Metrica