11. Uluslararası İstanbul Bienali posteri

İKSV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Koç Holding sponsorluğunda düzenlenecek etkinlik, İstanbul'u dünya sanat çevrelerinin ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştürecek.

İKSV'nin uluslararası sanat platformlarında en çok yankı uyandıran etkinliği olan Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında bu yıl 40 ülkeden dünya güncel sanat çevrelerinde tanınan ya da yeni keşfedilen 70 sanatçı ve sanatçı grubunun 120'den fazla projesi sergilenecek.

Etkinliğin kuratörlüğünü Hırvat küratör kolektifi ''WHW'' (What, How&for Whom - Ne, Nasıl ve Kimin İçin) üstleniyor. Bienalin başlığını Bertolt Brecht'in ''Üç Kuruşluk Opera''sının ikinci perdesinin kapanış parçası olan ''İnsan Neyle Yasar?'' adlı şarkıdan alıyor.

Etkinlik kapsamındaki programlar Tophane'de İstanbul Denizcilik İşletmelerine ait alandaki 3 numaralı Antrepo, Tophane'deki Tütün Deposu ve Şişli'deki Feriköy Rum Okulunda düzenlenecek. Öğrencisi olmadığı için 2003 yılından bu yana hizmet vermeyen Feriköy Rum Okulu, 11. Uluslararası İstanbul Bienali aracılığıyla ilk kez bir sanat mekanı olarak kullanılacak.

 


 

Kaynak : aa

Son Yorumlar

Yandex.Metrica