Kanımdaki Barut Eylülde Vizyonda posteri

Pusat, Mülteci, Pars - Kiraz Operasyonu, O da Beni Seviyor gibi sinema ve dizilerden tanıdığımız Haluk Piyes ilk uzun metrajlı filmini tamamladı.

Aynı zamanda yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmi ile sosyal bir meseleye eğiliyor.

Filmde Jülide Kural, Necmettin Çobanoğlu, Şenay Aydın, Metin Turan, Öykü Çelik, Açelya Elmas, Mehmet Esen, Yüksel Arıcı, Pelin Batu gibi ünlü oyuncular olağanüstü performanslarıyla göz dolduruyor.

Almanya'da yıllardır sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Piyes, başrolünde yer aldığı filmde aile içi şiddet sorununu beyaz perdeye yansıtacak.

İstanbul’un Tophane semtinde bir ayda çekimleri tamamlanan filmde; suç ve ceza, görev ve sorumluluk, kötülük sorunu, şiddet konuları işleniyor.

Haluk Piyes, filmini anlatırken “Aile içi şiddete maruz kalmış ufak bir çocuğun gözlerinden bakmaya çalıştım. Film, gençlerin şiddete hayır diyebilmeyi başarma ve aileleri ile uzlaşma çabalarının sancılı sürecini anlatmaktadır.” diyor.

Film 18 Eylül’de gösterime girecek.

Filmin Konusu

Barut ve Duman adlı iki çocuğu olan İbrahim, yıllarca tetikçilik yaparak hayatını kazanmış, çocuklarına da şiddet uygulayan bir babadır.İbrahim, çocuklarının gözü önünde eşini öldürünce iki çocuğun ömür boyu belleklerinden silinmeyecek bu olaya tepkileri farklı olur.Duman annesinin acısını içine atar ve hiçbir şeyi hatırlamadan yaşamaya çalışır.Bu trajik olayın Barut’taki etkisi daha yıkıcı olur.Bir süre sonra Barut’da şiddetin esiri olur.

 

Son Yorumlar (1)

superhero avatar superhero 29 Ağustos 2009 12:42:08

Haluk Piyes benzer rollere çok yakışıyor.

Yandex.Metrica