Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Organ Naklini Anlatacaklar

28 Ağustos 2009 00:00

Ünlü Reklam ve Klip Yönetmeni Mustafa Özen'in filme alacağı Sakın Ölme sinema filmin çekimlerine Ramazan sonrası başlanacağı açıklandı. Ulaş Çobancı'nın senaryosunu yazıp yapımcılığını da üstlendiği sinema filminde, organ nakli bekleyen hastaların dramı konu edilirken, hastanede tanışarak birbirlerine aşık olan iki gencin farklı ve sürükleyici aşk öyküsü de anlatılıyor. Usta oyuncuların bir araya getirildiği filmin yönetmeni Mustafa Özen, ilk uzun metraj deneyimini duygu yüklü bir aşk hikayesi ile izleyiciye sunmaya hazırlanıyor.

Başrol oyuncusu Tolga Karel ise, oldukça heyecanlı olduğunu ifade ederek, 'Gerçekten çok zarif bir aşk hikayesi. Senaryo elime ulaştığı ilk andan beri çok beğendim ve heyecanlandım. Çok özel bir aşk hikayesinin içine gizlenmiş aile dramları var. Özellikle Türkiye'de organ nakli konusunda çok ciddi projeler geliştirilmesi gerektiğine inanan biri olarak senaryoyu okuduğum andan itibaren bu projede olmayı istedim' dedi. Usta oyunculardan Nihal Menzil ise, hasta bir genç kızın annesi olmanın zorluklarını ve yarattığı psikolojik travmayı izleyiciye aktarmaya çalışacağını ifade ederek, 'Her zaman çocukları için canını feda edebilecek olan annelerin böylesine zor bir durumda içinde bulunduğu ruh halini anlatmaya çalışacağım. Organ Nakli konusu ülkemizde gerçekten ön plana taşınması gereken bir konu olduğu için bu projede yer almaktan büyük mutluluk duydum' dedi.

Filmin ana konusu ise şöyle; Cihan, 30'lu yaşların başında, yakışıklı, oldukça mütevazi bir yaşam süren biridir... 3 yıldır düzenli olarak diyalize girmek zorunda kalan Cihan'ın son 3 yılı kabus gibi geçmiştir. Bir gün hastane de röntgen için sırasını bekleyen güzeller güzeli Rüya'yı görür ve hayatı o andan itibaren değişir... Rüya 20'li yaşların ortalarında son derece eğitimli ve kültürlü bir ailenin tek çocuğudur... Cihan'la aralarındaki benzer yanlar sadece bunlar değil, aynı zamanda boğuştukları ve yaşam mücadelesi verdikleri hastalıkta aynıdır. Böbrek yetmezliği... İkisinin de acilen böbrek nakli yapılmasına ihtiyaçları vardır. Ve belki de bu ihtiyaçtan doğan samimi yakınlaşma, ikisini de beklemedikleri bir aşkın tam ortasına sürükler... Rüya, ilk görüşte aşık olduğu bu genç adamın sevgiye ve aşka olan inançsızlığını görmezden gelip, kendi iç dünyasında büyük bir aşk büyütürken Cihan'a karşı, Cihan'da Rüya'ya karşı derin ve inanılmaz bir merhametle karışık acıma duygusu içerisine girmiştir. En özel buluşma noktaları ise diyaliz ünitesidir... Ancak hiç bir şey umdukları ya da hayal ettikleri gibi gitmeyecektir... Rüya bir gün artık herşeyi göze alıp Cihan'a karşı büyüttüğü aşktan söz etmiş olsa da, gelecek hiç de onların istediği gibi olmayacaktır...Yandex.Metrica