Kaptan Feza'nın çekimleri devam ediyor posteri

Özgün senaryosunu Ümit Ünal’ın yazdığı, yapımcılığını Hakan KARAHAN’ın üstlendiği filmin yönetmenliğini yine Ümit Ünal yapıyor. Yapımcı-yönetmen ikilisinin 2. ortak filmi olan “Kaptan Feza”nın 10 Ağustos 2009 tarihinde başlayan çekimleri İstanbul’un farklı semtlerinde devam ediyor.

Ümit Ünal’ın hayalinde yarattığı 70’li yılların uzay filmi Kaptan Feza günümüzde çekilmesine rağmen o yılların teknik imkânları yansıtılarak işleniyor, filmin içinde film olarak kullanılıyor ve günümüzde geçen esas filme de adını veriyor.

Film, bir Yeşilçam aktörü olan babasına tıpatıp benzeyen Ömer’in bugünkü yaşamını konu alıyor. Ömer’in, 6 yaşında küçük bir kız çocuğu olan Asu ile yollarının kesişmesi ve kızın onu gerçekten uzay kahramanı “Kaptan Feza” zannetmesi ile başlayan senaryo aslında bir mafya tetikçisi olan Ömer’in küçük kızın masumiyetini ve hayallerini yıkmamak için bir uzay kahramanı gibi davranması ile devam ederek, 24 saat içinde gerçekleşen dramatik bir hikâyeyi anlatıyor.

Başrollerini Hakan Karahan, Ahmet Mümtaz Taylan, Meral Okay, Mine Tugay ve çocuk oyuncu Dila Bölükbaş’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosu Mustafa Uzunyılmaz, Umut Karadağ, Candaş Söz, Ebru Akıncı, Selim Demir, Ayhan Bozkurt, Uğur Karakartal, Sami Ovadya, Ata Şeyhler, Nezahat Doğan, Serdar Eder, Koray Özduygu, Orhan Sürek’ten oluşuyor.

Bir yandan Mafya hesaplaşmasının içinden sağ salim çıkmak diğer yandan da küçük bir çocuğun hayalleri yıkmamak ve yakınlarıyla onu korumak arasında kalan filmin kahramanı Ömer karakterini Hakan Karahan canlandırıyor.

Aksiyon – drama türündeki filmin çekimlerini ödüllü görüntü yönetmeni Feza Çaldıran gerçekleştiriyor, yürütücü yapımcılığını ve müzik direktörlüğünü ise Candan Erçetin üstleniyor. 
“Narsist Film” ve “İmaj” ortak yapımı olan filmin sonbahar aylarında vizyona girmesi planlanıyor.
www.kaptanfeza.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica