Ay Lav Yu çekimleri bitti posteri

SERMİYAN Midyat’ın yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği Ay Lav Yu adlı komedi filminin Mardin’de gerçekleştirilen çekimleri tamamlandı. Türkiye’nin gündemini meşgul eden Kürt açılımına ve 11 Eylül saldırılarına ilginç bir yorum getiren filmde, Hollywood’un ünlü oyuncuları Steve Guttenberg, Mariel Hemingway, Katie Gill ve Josh Folan’ın yanı sıra Meray Ülgen, Ayşenil Samlioğlu ve Fadik Sevin Atasoy da rol aldı. Mardinli İbrahim ile Colorado’lu Jessica’nın aşkları etrafında gelişen olayları konu alan filmin çekimleri sırasında ilginç olaylar da yaşandı.

68 dereceye varan sıcaklarda ekipten birçok kişi güneş çarpmasından ötürü hastanelik oldu. Sermiyan Midyat ile Katie Gill, sıcaklar yüzünden yaşanan türlü aksilikler nedeniyle Hasankeyf’in tepesinde defalarca öpüşmek zorunda kaldı. Midyat, köylülere ne yaptıklarını anlatabilmek için tam dört kez toplantı yaptı. Tüm yemeklerin etten yapıldığı Mardin’de, vejetaryen Mariel Hemingway büyük sıkıntı yaşadı. Her mekânda wireless (kablosuz internet bağlantısı) soran Hemingway, internetten cesar salata siparişi vermeye kalkıştı. Filmin aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak : Hürriyet

Son Yorumlar (1)

baran34 avatar baran34 03 Ocak 2012 20:07:01

cesar salatasını nerden sipariş verdi acaba Mardin'de yapılıyormu yoksa herzaman yediği amerikadaki restauranttanmı siparişini vermek istedi. Şu amerikalıllar garip insanlar vesselam....

Yandex.Metrica