Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

"Filmekimi"nin programı belli oldu

24 Eylül 2009 00:00

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, İKSV tarafından ve "CNBC-e, Radikal ve Radyo Eksen" sponsorluğunda düzenlenen Filmekimi'nin, Beyoğlu Emek ve Cinebonus Maçka G-mall sinemalarında gerçekleştirileceği belirtildi.

Filmekimi'nin, seyircilerin yoğun ilgisi üzerine bu yıl 9 güne uzatıldığı bildirilen açıklamada, ayrıca programında bu yıl daha fazla filmin, daha fazla seansta seyirciyle buluşacağı ifade edildi.

Programda ödüllü filmlerin ve merakla beklenen son yapıtların da bulunduğu 24 filmin yer aldığı kaydedilen açıklamada, ayrıca hafta içi her akşam 21.30 seansında Türkiye'de vizyona girmeyi bekleyen bir filmin de ilk gösteriminin yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, "Beyaz Bant", "Londra Nehri", "Kan Arzusu", "Cennete Beş Dakika", "Gel Porno Çevirelim", "Che", "Kim Kiminle Nerede", "Zamanın Tozu", "Parlak Yıldız", "Aşkım", "Hayata Çalım At", "Ciddi Bir Adam", "Cennet Batıda", "Kapitalizm", "İspiyoncu", "İntikam Peşinde", "9", "Dönüşüm", "Ay", "Şark Oyunları", "Altın Çağdan Öyküler", "Politeknik", "Cennetin Kapısında" gibi filmlerin gösterime gireceği ifade edilerek, biletlerin de 3 Ekim'den itibaren Biletix'lerden alınabileceği kaydedildi.Yandex.Metrica