Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nihat Nikerel Hayatını Kaybetti

27 Eylül 2009 00:00

Başta Kurtlar Vadisi olmak üzere birçok dizi ve sinema projesinde rol alan 59 yaşındaki Nihat Nikerel evinde ölü bulundu.

Beşiktaş Balmumcu'daki evinde yalnız olduğu sırada kalp krizi geçirdiği belirtilen Nikerel'in cansız bedeninin, dün akşam saatlerinde eve gelen oğlu tarafından bulunduğu öğrenildi. Kurtlar Vadisi dizisindeki Seyfo Dayı rolüyle de bilinen Nikerel'in, oğlu eve gelmeden 16 saat önce yaşamını yitirdiği anlaşıldı.

Şubat 2009'da annesinin ölüm haberini alınca kalp krizi geçiren Nihat Nikerel, Dr. Siyami Ersek Hastanesi'ne kaldırılmış ve tedavisinin ardından taburcu olmuştu. Son olarak Kerem Alışık'ın 72. Koğuş adlı tiyatro oyununda rol alan oyuncu, son iki gün provalara gitmeyince evi arayan Kerem Alışık, acı haberi Nikerel'in oğlundan aldı.

1972-1976 yılları arasında uzun bir dünya seyahati yaparak yurda dönen sanatçı, 1985 yılında senaryolaştırılabilecek öykü yazarak sinemaya adım attı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almanın yanı sıra kitap yazdı. Öğretim görevlisi olarak İletişim bölümlerinde ders verdi.

 superhero

30 Eylül 2009 11:48

Allah rahmet eylesin iyi bir insan ve sanatçıydı.

Cevap Yaz

hasan yıldız

28 Eylül 2009 17:55

NİHAT Nikerel sanatın içinde adam gibi adamdı o artık aramızda yok allahın rahmetına kavuştü allah rahmet eylesın sanat camyasının kederlı aylesının başı sağ olsun mekanı cannet olsun HASAN YILDIZ

Cevap Yaz

makedonya

28 Eylül 2009 11:03

SANAT CAMİASININ BAŞI SAĞ OLSUN:((

           ÖLÜM

Çok şey söyleniyor. Bir çok teori ortaya atılıyor. Yok dünya sular altında kalacakmış, bütün herkes ölecekmiş. Olabilir de olmayabilir de. Olmaz demiyorum ama bunu böyle bağıra, çağıra her yerde söylemeye gerek yok. İcabında hepimiz öleceğiz.

Kuraklık olacak, bütün dünya çöl olacak. Olabilir ama olmayabilir de. İcabında hepimiz öleceğiz.

Neslimiz tükenecek, olabilir de olmayabilir de. Ama kesin bir şey var ki, öleceğiz. Bu ölmek konusunda nasıl öleceğimiz önemli değildir ki!

Hayatımızda neler yaptık? Bunlar iyi mi kötü mü? Asıl düşünülmesi gerekilen konu bu.

Düşünülmesi gerekilen konu: Kutupların eriyip, tüm dünyanın sular altında kalıp, bizim de boğulup öleceğimiz değil. Düşünülmesi gerekilen konu: Susuzluktan öleceğimiz değil.
Düşünülmesi gerekilen konu: Bir kaza kurşunu ile yada bir cinayetle öleceğimiz değil.

Düşünülmesi gerekilen konular çok farklı;
Öncelikle hepimizin bir gün öleceğini varsaymalıyız. Sonra bütün kötü düşünceleri aklımızdan silmeliyiz. Ve kendimizi öldü gibi düşünmeliyiz. Öldüğümüzü varsaydık. Hayatınızı baştan sona bir gözden geçirin ve eksiklerinizi tamamlayın.

Çünkü dünya hayatı göz açıp kapatıncaya dek milyonlarca kez biter. Hayatınızda isteyipte yapamadıklarınızı yapın. Yaptığınız kötülükleri düzeltin. Sonuçta ruhunuz bedeninizden çıktığında, arkanıza bir baktığınızda güzel olaylar, mutlu anılar olsun.

Ve sakın unutmayın bir gün öleceğiz.
Ne mutlu ki arkasında güzel eserler bıraktı.alahtan rahmet,cennetin mekan olsun.:((

Cevap Yaz

chagi

27 Eylül 2009 20:00

Allah rahmet eylesin. Ne Arap Kadri, ne de Cehennem Cevdet klasik bir oyunculuk değildi. Farklıydı hep. Sağlığında değer vermediklerimizdendi o da; şimdi daha çok tanınacak malesef.

Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica