Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hülya Uçansu Torino Film Festivali Jüri Başkanı!

28 Eylül 2009 00:00

İtalya’nin Torino kentinde düzenlenmekte olan Uluslararası Cinemambiente Belgesel Film Festivali Hülya Uçansu’yu jüri başkanlığına davet etti.

12.’cisi, 8-13 Ekim 2009 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Torino Cinemambiente Belgesel Film Festivali, Torino Ulusal Sinema Müzesi tarafından düzenlenmektedir. Uluslararası yarışma, geniş anlamda insan ve çevre ilişkilerini ele alan, dünya cevre sorunlarını irdeleyen filmlerden oluşmaktadır.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafindan düzenlenmekte olan Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin kurucularından biri olan Hülya Uçansu, 2006 yılında festivalin 25. yılını gerçekleştirdikten sonra görevinden ayrılmıştı. Uçansu, bu yıllar içinde başta Venedik, Montreal, Chicago, San Sebastian olmak üzere, dünyanın önde gelen pek çok film festivalinde jüri üyesi ya da jüri başkanı olarak ülkemizi temsil etti.

Hülya Uçansu İstanbul Film Festivali’ndeki görevinden ayrıldıktan sonra çalışmalarını Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nde İcra Kurulu üyesi olarak sürdürmektedir.Yandex.Metrica