Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Seyfi Teoman'ın yeni filminin çekimleri başladı

29 Eylül 2009 00:00

Seyfi Teoman’ın ikinci, Bulut Film’in üçüncü uzun metrajlı filmi Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in çekimleri, 26 Eylül 2009 Cumartesi günü Ankara’da başladı. Filmin başrollerinde İlker Aksum, Fatih Al ve Güneş Sayın yer alırken bu üç isme Taner Birsel, Baki Davrak, Mehmet Ali Nuroğlu, Ilgaz Kocatürk ve Cem Özeren eşlik ediyor.

Barış Bıçakçı’nın aynı adlı romanından uyarlanan Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in senaryosunu Seyfi Teoman ve Barış Bıçakçı birlikte kaleme aldı. Yapımcılığını Bulut Film adına Yamaç Okur ve Nadir Öperli’nin üstlendiği projede Almanya’dan UnaFilm (Titus Kreyenberg) ve Hollanda’dan Circe Films (Stienette Bosklopper) ortak yapımcı olarak yer alıyorlar. Filmin çekimlerinin yaklaşık beş hafta sürmesi planlanıyor.

Çekimlerin başlamasından hemen önce Avrupa Ortak Yapım Fonu Eurimages’dan yapım desteği alan Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Eurimages’ın yanı sıra Türkiye’de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya’da Medienboard-Berlin Brandenburg ve Hollanda’da Hubert Bals Fonları’ndan yapım desteği alma başarısı gösterdi.Yandex.Metrica