Coppola yeni filmini Türkiye'de çekecek posteri Hollywood’un en büyük ustalarından, yedinci sanatın efsanevi ismi Francis Ford Coppola, TÜRSAK ve Pinema işbirliğiyle, ikinci kez Türkiye’ye geliyor.

Türkiye'yi ilk kez 2007 yılında, 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Onur Konuğu sıfatıyla ziyaret eden CoppolaOPPOLA, festival dahilinde 2007 tarihli filmi YOUTH WITHOUT YOUTH’un Antalya’da düzenlenen Asya galasının yanı sıra sinemaseverler ve medya mensuplarıyla buluştuğu bir basın toplantısını da onurlandırmıştı.

Usta yönetmen, Türkiye'ye yapacağı ikinci ziyarette, onuruna düzenlenecek panelde üniversite öğrencileriyle bir araya gelecek.

Coppola, 19 Ekim'de Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenecek basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplayacak. Aynı gün üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek 'Francis Ford Coppola’nın gözüyle Dünya Sineması' konulu panelde, usta yönetmen dünya sinemasını, yedinci sanatın tarihini, klasiklerini ve sinema sanatındaki son eğilimleri kendi özgün entelektüel perspektifinden değerlendirerek yorumlarını üniversite öğrencileriyle paylaşacak.

Coppola’nın Türkiye’ye yapacağı ikinci ziyaret, Türkiye’de genç kuşakların dünya sinemasının en büyük figürlerinden biriyle fikir alışverişinde bulunacak olmaları açısından büyük anlam ifade ediyor.

Basın toplantısını ve paneli takiben, usta yönetmen Coppola onuruna, Sait Halim Paşa Yalısı’nda, bir yemek verilecek.

YENİ FİLMİ TÜRKİYE’DE ÇEKİLECEK
Coppola, ikinci Türkiye ziyareti süresince aynı zamanda Türkiye’de çekilecek yeni filmi için yapılan hazırlıkları kontrol edecek.

Haziran-Temmuz ayında Türkiye’ye gelip gerekli incelemeleri yapan ekibinin ardından son kontrolleri yapacak olan ünlü yönetmen, filminin çekimlerinde kullanacağı mekanları gözden geçirecek.

Usta yönetmenin 15 Ekim’de film projesiyle ilgili, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile görüşme yapması bekleniyor. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica