Kızılay ve Yüksel Caddesi film seti oldu posteri

Senaryosunu Seyfi Teoman ile Barış Bıçakçı'nın kaleme aldığı filmin bazı çekimleri Yüksel Caddesi ve Kızılay gibi kalabalığın fazla olduğu yerlerde yapılıyor.

Vatandaşlar, ilgiyle izledikleri çekimlerin sonunda oyuncularla fotoğraf çektirme şansı da buluyor.

Yönetmen Seyfi Teoman, Barış Bıçakçı'nın aynı isimdeki romanından yapılan uyarlama filminde Ankara'da yaşayan 30'lu yaşlardaki iki yakın arkadaşın öyküsünün anlatıldığını belirtti.

İlker Aksum, Fatih Al ve Güneş Sayın'ın oynadığı dram türündeki filmin çekimlerinin 26 Eylül'de başladığını ifade eden Teoman, Kasım ayında çekimlerin tamamlanmasını planladıklarını söyledi.

Filmin gelecek sene vizyona girmesinin beklendiğini belirten Teoman, çekimlerin Atatürk Orman Çiftliği, Yüksel Caddesi, Kızılay gibi Ankara'yı yansıtan yerlerde yapıldığını ve vatandaşların çekimlere yoğun ilgi gösterdiklerini anlattı.

Son dönemde çok sayıda Türk filminin vizyona girdiğini kaydeden Teoman, şunları söyledi:

"Türk sinemasında şu anda genç yönetmenler kuşağı var. Ustalar da onları destekliyorlar. Bu kuşağın gelmesi sinema sektörünü çok hareketlendirdi. Çok sayıda film yapıldı. Daha fazla filmin çekilmesiyle kaliteli film sayısı da arttı. Türk izleyicisi komediyi seviyor o nedenle çok sayıda kaliteli komedi filmi çekiliyor. Aynı şekilde dram türündeki filmler de izleyiciden ilgi görüyor."

Kaynak : Cnnturk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica