Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Perran Kutman ve Metin Akpınar’a Saygı plaketi

29 Nisan 2002 00:00
Özel Doğuş Okulları öğrencileri arasında yapılan “Mizaha Emek Verenlere Saygı” anketinde en çok oyu alan sanatçılar Perran Kutman ile Metin Akpınar’a, plaketleri törenle verildi. Okulun toplantı salonunda düzenlenen törende, Özel Doğuş Okulları Kurucu Genel Müdürü Doğu Gözaçan tarafından Kutman ve Akpınar’a plaketleri sunuldu. Plaketini alan Perran Kutman, gençlerin çok kıymetli varlıklar olduğunu vurgulayarak, “Sizler, değer biliyorsunuz. Umarım sizlerin de ömür boyu değerleriniz bilinir” dedi.
Metin Akpınar ise Atatürk’ün sanata verdiği değere dikkati çekerek, sanatın, özellikle de tiyatronun toplum için vazgeçilemez olduğunu ifade etti. Sanatın doğa-toplum ilişkisini sorgulayan dal olduğunu vurgulayan Akpınar, “Ülkede işler iyiye gitmezse mizah gelişir. Bizler de işlerin iyiye gitmediği dönemlerde yüzlerinizi güldürüyoruz” diye konuştu. Türkiye’de mizahın dünü ve bugününün anlatıldığı multivizyon sunumunun da yapıldığı törende,82 yaşındaki Aydın Boysan’a da mizahın gelişmesine katkılarından dolayı şükran plaketi verildi.

DOĞUŞTAN YETENEKLER YARIŞMASI
Öte yandan, Özel Doğuş Okulları Grubu tarafından düzenlenen “Doğuştan Yetenekler II. Öykü-Anlatı Yarışması”na,12 ilköğretim okulu ve liseden katılan öğrenciler, serbest ve mizah dalında yazdıkları öykülerle yarıştılar. Eserler, çocuk kitabı yazarı Sevim Ak, yazar Feyza Hepçilingirler ve tiyatro sanatçısı Tolga Çevik ile çeşitli üniversitelerden öğretim üyelerinin oluşturduğu jüri tarafından değerlendirildi. Törende daha sonra, serbest ve mizah dallarında dereceye girenlere ödülleri verildi.


ByAtaberk

5 Temmuz 2009 15:26

Katılıyorum gerçekten

Cevap Yaz
Yandex.Metrica