Fatih Akın'ın 'Soul Kitchen'ı bir ödül daha aldı posteri

51. Lübeck Kuzey Ülkeleri Film Festivali’nde, yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı ve senaryosunu da Adam Bousdoukos ile birlikte yazdığı "Soul Kitchen" filmi, senaryo kategorisinde "Kuzey Almanya Film Ödülü"nü aldı.

Lübeck Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, Fatih Akın ve filmin başrol oyuncuları arasında da bulunan Adam Bousdoukos’un yanı sıra yönetmenler, sanatçılar, Hamburg Eyalet Kültür Bakanı Prof. Dr. Karin v. Welck, Schleswig-Holsetin Eyaleti Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Ekkehard Klug ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende, Fatih Akın ve Adam Bousdoukos’a ödülü, Alman sanatçı Burghart Klaussner verdi.
Törende ayrıca, "Buddenbrooks" filmine "En İyi Sinema Filmi" ödülü (20 bin Avro), "Dancing with Devils" filmine "En İyi Televizyon Filmi" ödülü (20 bin Avro), "Wasser und Seife" filmine "En İyi Belgesel Film" ödülü (15 bin Avro), Hamburg’un tanınmış film yapımcılarından Katharina Trebitsch’e de özel ödül verildi.

Akın, ödül töreninden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Güzel bir ödül. Adam Bousdoukos ile birlikte çalışmamız sonucu ortaya güzel bir eser çıktı. Komedi tarzında karışık bir çalışma oldu. Bu ödül bize mutluluk verdi" dedi.

Film çalışmalarına devam edeceğini de belirten Akın, "Bundan sonra hedefimiz, insanları, kendimizi, gazetecileri mutlu etmek. Gerçi her insanı mutlu etmek zor ama bizim amacımız bütün insanları mutlu etmek" diye konuştu.

Akın’ın, Hamburg kentinde farklı kültürleri konu alan komedi tarzındaki Soul Kitchen filmi, abartısız, coşkulu, esprili ve tavizsiz olması nedeniyle 17. Uluslararası Hamburg Film Festivali’nde "Art Cinema" ödülü ile Venedik Film Festivali’nde "Jüri Özel Ödülü" kazanmıştı.

Kaynak : Radikal

Son Yorumlar

Yandex.Metrica