Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sinyora Enrica Türkiye'de

16 Kasım 2009 00:00

Ali İlhan'ın yönetmenliğini üstlendiği sezonun iddialı yapımlarından "Sinyora Enrica"nın İtalya çekimleri tamamlandı. Türkiye'deki çekimleri geçtiğimiz günlerde başlayan filmde, Sinyora Enrica'yı canlandıran Claudia Cardinale de şu sıralar İstanbul'da yoğun bir tempo içersinde çalışıyor. Filmde Cardinale'nın yanı sıra Lavinia Longhi, İsmail Hacıoğlu, Fahriye Evcen, Teoman Kumbaracıbaşı gibi ünlü oyuncular da rol alıyor.

Çekim aralarında ekiple şakalaşan ve soğuktan korunmak için battaniyeye sarılıp, çay içen Cardinale, "Türkler de Akdeniz insanı. Mizaç olarak birbirimize uzak değiliz. Birbirimizi anlamamız zor olmadı. 'Sinyora Enrica' benim kariyerimde iz bırakacak bir iş olacağını düşünüyorum" dedi. Başrolü
paylaştığı İsmail Hacıoğlu ile iyi anlaştıklarını belirten 71 yaşındaki yıldız, genç oyuncunun kısa sürede İtalyanca öğrenmesini takdirle karşıladığını belirtti.

İtalyan bir ailenin kızı olarak 1938'te dünyaya geldiği Tunus'ta 17 yaşında güzellik kraliçesi seçilince Claudia Cardinale'nin sinema kariyeri "Goha"(1958) adlı filmle başladı. "Senilita" (1962) filmiyle şöhreti yakalayan Cardinale, Marcello Mastroianni ile başrolünü paylaştığı Federico Fellini'nin "8½" filmiyle dünya starı oldu ve Alain Delon, Peter Sellers gibi yıldızlarla 100 aşkın filmde rol aldı.

 Yandex.Metrica