Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

'Sonbahar' bir kez daha 'En İyi Film'

18 Kasım 2009 00:00
Genç yönetmen Özcan Alper'in 2008 tarihli ilk filmi Sonbahar, Hollanda'nın Leeuwarden şehrinde düzenlenen 31. Noordelijk Film Festivali'nde 'En İyi Film' ödülünü kazandı.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden yönetmenlerin ilk ve ikinci uzun metrajlı filmlerinin yarıştığı ve 11-15 Kasımda gerçekleştirilen festivalde, 'Bölgelerarası Yarışma' jürisinin değerlendirmesi sonucu 'Sonbahar' filmi ve yönetmeni Özcan Alper, Altın Matad'or ve 10 bin Euro ödüle layık görüldü.

''İçimizdeki ve dışımızdaki sınırları keşfetmek bir ömür sürer'' sloganıyla bu yıl 31. kez düzenlenen festivalin yarışma jürisinde, İzlanda Film Merkezi yöneticisi Laufey Gudjonsdottir, Variety dergisi ve cineuropa.org'dan Lüksemburglu film yazarı Boyd of Hoeij, Hollandalı görsel sanatçı Kie Ellens ve yönetmen David Verbeek ile Polonya'dan Torun Film Festivali yöneticisi Kafka Jawaroska yer aldı.

Geliştirme aşamasında olduğu 'Gelecekte Uzun Sürer' isimli ikinci uzun metrajlı film projesi için Selanik'te bulunan Özcan Alper, Hollanda'daki ödül törenine katılamadı.

Alper'in yeni projesi 16-18 Kasımda 50. Selanik Film Festivali çerçevesinde düzenlenen ''Crossroads Ortak Yapım Forumu''nda yer alıyor.lazfatih61

22 Kasım 2009 02:38

işte film budur........türkiyede böyle filmler isityoruz

Cevap Yaz
Yandex.Metrica