Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Emmy Ödüllü Hollywood Ekibi İzmir'de

23 Kasım 2009 00:00

İzmir sokakları bugünlerde hareketli manzaralara evsahipliği yapıyor. İzmirli’ler bir yandan nostaljik görüntüler içeren arabalar, kostümler, günler süren dekor hazırlıkları görüyorlar, bir yandan da telaş içinde koşturan İtalyan ve Alman ekipler.

27 KAMYON DOLUSU PRODÜKSİYON MALZEMESİ GELDİ
Kamera Film’in aylar süren çalışmalarının ardından çekimlerine başladığı Veda filminde gün içinde en çok duyulan ses İtalyanca nidalar! Ve bu nidaların sahipleri, Emmy ödülleri ve Oscar adaylıkları ile dünya sinemasının en önemli isimleri arasında yer alan makyaj ve saç ekibi. 15 kişiden oluşan ekipler Türkiye’ye 1200 kilo malzeme ile geldiler. Filmin tüm prodüksiyon malzemesi ise İzmir’e 27 kamyon ile taşındı.

Makyaj ekibinin başında, 2006 yılında APOCALYPTO filmiyle Oscar’a aday gösterilen VITTORIO SODANO yer alıyor. Saç ekibinin başında ise APOCALYPTO ve MOULIN ROUGE filmleriyle Oscar ve Bafta ödüllerine aday olan, ROME filmiyle 2007’de Emmy kazanan ALDO SIGNORETTI var. SIGNORETTI’yi sinema dünyası THE DEVIL'S ADVOCATE, TROY ve ROMEO & JULIET filmlerinden de tanıyor.

Film için tonlarca saç ve makyaj malzemesinin yanı sıra, 4000’i aşkın kostüm hazırlandı. Çekimleri bir ay daha devam edecek olan filmin sanat yönetmenliğini Hakan Yarkın, kostüm tasarımlarını Baran Uğurlu yapıyor.

Zülfü Livaneli’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği Veda, Türk sinema ve tiyatrosunun pekçok önemli isminin şaşırtıcı performaslarıyla, Atatürk’ün hayatını farklı bir bakış açısıyla beyazperdeye yansıtacak. Filmin 2010 baharında seyirciyle buluşması plânlanıyor.Yandex.Metrica