Ali Hakan'dan yeni programı "Sinema Dünyası" TRT Müzik Ekranlarında posteri

Sinema Yazarı Ali Hakan TRT'nin yeni açılan Müzik kanalı TRT Müzik ekranlarında yeni bir sinema programı hazırlamaya başladı. Sunuculuğunu genç kuşağın başarılı oyuncularından Birce Akalay'ın yaptığı "Sinema Dünyası" adlı program Her hafta Cumartesi Günü 22:15'de ve Pazar Günü 12:20'de yayınlanıyor.

Yeşil ekran tekniği ile hazırlanan programda sunucu gösterime giren filmlerin içine girerek, önemli sahnelerde rol alıyor. Bu nedenle Türk Televizyonlarının en farklı sinema programı olan Sinema dünyasında bu hafta Hollywood'un en ünlü film müziği bestecisi John Williams'ı anlatıyor. Sunucu Birce Akalay, Star Wars, ET, Jurrasic Park, Süpermen gibi filmlerin içinde yolculuğa çıkıyor. Programda ayrıca bu hafta gösterime giren Abimm, Adını sen Koy,Dönüşüm ve Zamanın Tozu, filmleri tanıtılıyor.
Programda ayrıca Yönetmen Mustafa Altıoklar konuk ediliyor.

Demo Productions tarafından hazırlanan programın yönetmenliğini Erhan Cerrahoğlu, Özel Efekt tasarımını Murat Tekdemir yapıyor. Programın görsel efekt çalışması, üç kişilik bir ekibin 72 saatlik bir çalışma ile gerçekleştiriliyor.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica