Kıskanmak’ın oyuncuları Artvin’de posteri

11 Aralık’ta Artvin’deki yolculuğuna başlayan 15. Gezici Festival, Türkiye sinemasının son dönemdeki önemli örneklerini göstermeye devam ediyor. Artvinliler Zeki Demirkubuz’un yeni filmi Kıskanmak’ı oyuncularıyla birlikte izleyecekler.

Zeki Demirkubuz'un Nahit Sırrı Örik'in romanından uyarladığı Kıskanmak’ın gösterimine bu filmdeki rolüyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu seçilen Nergis Öztürk ve Serhat Tutumluer katılacaklar. Öztürk ve Tutumluer gösterimin ardından seyircilerin sorularını yanıtlayacaklar.

16 Aralık Çarşamba günü Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılacak gösterim saat 18:15’te başlayacak.

Filmin konusu kısaca şöyle: 1930’lar Zonguldak... 29 Ekim gecesi Cumhuriyet Balosu yapılmaktadır. Bu küçük kömür kentine iki ay önce taşınan maden mühendisi Halit, eşine az rastlanır güzellikteki karısı Mükerrrem, Halit’in kız kardeşi ve sığıntısı Seniha da davetlilerin arasındadır. Kentin en zengin ailesinin oğlu Nüshet, yengesini dansa kaldırdığında, oturduğu kuytu köşeden onları gözleyen Seniha, Mükerrem’in bu güzel çocuğa karşı koyamayacağını hemen farketmiş, Tanrı’nın onu çirkinliğin yazgısına boyun eğen olmaktan, güzelliğin kaderini çizen mertebesine yükseltmeye karar verdiğini o anda anlamıştır.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica