Spielberg, Altın Küre Dağıtıyor posteri

Bu sene Altın Küre ödülleri, onu sunacak yıldız isimlerin açıklanmasıyla daha heyecanlı hale geldi. Daha önce Jennifer Aniston, Halle Berry, Julia Roberts, Mickey Rourke, Colin Farrell, Matthew Fox, Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro gibi isimlerin anıldığı ödül töreninde, bu sene Steven Speilberg, Nicole Kidman ve Sam Worthington sunuculuk yapacak. 

Hollywood Dış Basın Birliğinin yaptığı açıklamaya göre, ekonomik kriz döneminde geçen bir hikayeyi anlatan, başrollerini George Clooney, Vera Farmiga ve Anna Kendrick'in paylaştığı "Up in the Air" filmi 6 dalda, başrollerinde Daniel Day-Lewis, Penelope Cruz ve Marion Cotillard'ın olduğu müzikal "Nine" filmi 5 dalda ödüle aday gösterildi.

Açıklamada, en iyi drama dalında yarışacak diğer adayların, fantastik bir hikayenin anlatıldığı "Avatar", Harlem'i konu alan "Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire", Irak savaşı temalı "The Hurt Locker" ve İkinci Dünya Savaşı destanı "Inglourious Basterds" olduğu belirtildi.

Meryl Streep'in "Julie & Julia" ve "It's Complicated" filmlerindeki performanslarından ötürü müzikal veya komedi dalında, Sandra Bullock'un da "The Blind Side" ve "The Proposal" filmleriyle drama dalında en iyi kadın oyuncu ödülüne ikişer kez aday gösterildiği kaydedildi.
Kaynak: cnnturk.com
Ödüller 17 Ocak Pazar akşamı sahiplerini bulacaktır.

En iyi Film adayları: Drama :

Avatar (2009)
The Hurt Locker (2008)
Inglourious Basterds (2009)
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Up in the Air (2009/I)

En iyi Film adayları: Müzikal ya da Komedi

(500) Days of Summer (2009)
The Hangover (2009)
It's Complicated (2009)
Julie & Julia (2009)
Nine (2009)

Drama dalındaki en iyi aktör adayları:

Jeff Bridges for Crazy Heart (2009)
George Clooney for Up in the Air (2009/I)
Colin Firth for A Single Man (2009)
Morgan Freeman for Invictus (2009)
Tobey Maguire for Brothers (2009/I)

Drama dalındaki en iyi aktrist adayları:

Emily Blunt for The Young Victoria (2009)
Sandra Bullock for The Blind Side (2009)
Helen Mirren for The Last Station (2009)
Carey Mulligan for An Education (2009)
Gabourey 'Gabby' Sidibe for Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)

Müzikal ya da Komedi dalındaki en iyi aktör adayları:

Matt Damon for The Informant! (2009)
Daniel Day-Lewis for Nine (2009)
Robert Downey Jr. for Sherlock Holmes (2009)
Joseph Gordon-Levitt for (500) Days of Summer (2009)
Michael Stuhlbarg for A Serious Man (2009)

Müzikal ya da Komedi dalındaki en iyi aktrist adayları:

Sandra Bullock for The Proposal (2009/I)
Marion Cotillard for Nine (2009)
Julia Roberts for Duplicity (2009)
Meryl Streep for It's Complicated (2009)
Meryl Streep for Julie & Julia (2009)

En iyi yardımcı aktör adayları:

Matt Damon for Invictus (2009)
Woody Harrelson for The Messenger (2009/I)
Christopher Plummer for The Last Station (2009)
Stanley Tucci for The Lovely Bones (2009)
Christoph Waltz for Inglourious Basterds (2009)

En iyi yardımcı aktrist adayları:

Penélope Cruz for Nine (2009)
Vera Farmiga for Up in the Air (2009/I)
Anna Kendrick for Up in the Air (2009/I)
Mo'Nique for Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Julianne Moore for A Single Man (2009)

En iyi Yönetmen adayları: Drama

Kathryn Bigelow for The Hurt Locker (2008)
James Cameron for Avatar (2009)
Clint Eastwood for Invictus (2009)
Jason Reitman for Up in the Air (2009/I)
Quentin Tarantino for Inglourious Basterds (2009)

En iyi Senaryo adayları:

District 9 (2009): Neill Blomkamp, Terri Tatchell
The Hurt Locker (2008): Mark Boal
Inglourious Basterds (2009): Quentin Tarantino
It's Complicated (2009): Nancy Meyers
Up in the Air (2009/I): Jason Reitman, Sheldon Turner

En iyi Şarkı adayları:

Avatar (2009): James Horner, Simon Franglen, Kuk Harrell("I Will See You")
Brothers (2009/I): U2, Bono("Winter")
Crazy Heart (2009): T-Bone Burnett, Ryan Bingham("The Weary Kind")
Everybody's Fine (2009): Paul McCartney("(I Want To) Come Home")
Nine (2009): Maury Yeston("Cinema Italiano")

En iyi Müzik adayları:

Avatar (2009): James Horner
The Informant! (2009): Marvin Hamlisch
A Single Man (2009): Abel Korzeniowski
Up (2009): Michael Giacchino
Where the Wild Things Are (2009): Carter Burwell, Karen Orzolek

En iyi Animasyon dalındaki adaylar:

Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)
Coraline (2009)
Fantastic Mr. Fox (2009)
The Princess and the Frog (2009)
Up (2009)

Yabancı dilde en iyi film adayları:

Los abrazos rotos (2009)
Baarìa (2009)
Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009)
La nana (2009)
Un prophète (2009)

Drama dalındaki en iyi Televizyon Dizisi:

"Big Love" (2006)
"Dexter" (2006)
"House M.D." (2004)
"Mad Men" (2007)
"True Blood" (2008)

Müzikal ya da Komedi dalındaki en iyi Televizyon Dizisi:

"Entourage" (2004)
"Glee" (2009)
"The Office" (2005)
"Modern Family" (2009)
"30 Rock" (2006)

Mini Dizi adayları:

Georgia O'Keeffe (2009) (TV)
Grey Gardens (2009) (TV)
Into the Storm (2009) (TV)
"Little Dorrit" (2008)
Taking Chance (2009) (TV)

Best Performance by an Actor in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television
Nominees:


Kevin Bacon for Taking Chance (2009) (TV)
Kenneth Branagh for "Wallander" (2008)
Chiwetel Ejiofor for Endgame (2009)
Brendan Gleeson for Into the Storm (2009) (TV)
Jeremy Irons for Georgia O'Keeffe (2009) (TV)

Best Performance by an Actress in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television
Nominees:


Joan Allen for Georgia O'Keeffe (2009) (TV)
Drew Barrymore for Grey Gardens (2009) (TV)
Jessica Lange for Grey Gardens (2009) (TV)
Anna Paquin for The Courageous Heart of Irena Sendler (2009) (TV)
Sigourney Weaver for Prayers for Bobby (2009) (TV)

Best Performance by an Actor in a Television Series - Musical or Comedy
Nominees:


Alec Baldwin for "30 Rock" (2006)
Steve Carell for "The Office" (2005)
David Duchovny for "Californication" (2007)
Thomas Jane for "Hung" (2009)
Matthew Morrison for "Glee" (2009)

Best Performance by an Actress in a Television Series - Musical or Comedy
Nominees:


Toni Collette for "United States of Tara" (2009)
Courteney Cox for "Cougar Town" (2009)
Edie Falco for "Nurse Jackie" (2009)
Tina Fey for "30 Rock" (2006)
Lea Michele for "Glee" (2009)

Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama
Nominees:


Simon Baker for "The Mentalist" (2008)
Michael C. Hall for "Dexter" (2006)
Jon Hamm for "Mad Men" (2007)
Hugh Laurie for "House M.D." (2004)
Bill Paxton for "Big Love" (2006)

Best Performance by an Actress in a Television Series - Drama
Nominees:


Glenn Close for "Damages" (2007)
January Jones for "Mad Men" (2007)
Julianna Margulies for "The Good Wife" (2009)
Anna Paquin for "True Blood" (2008)
Kyra Sedgwick for "The Closer" (2005)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television
Nominees:


Michael Emerson for "Lost" (2004)
Neil Patrick Harris for "How I Met Your Mother" (2005)
William Hurt for "Damages" (2007)
John Lithgow for "Dexter" (2006)
Jeremy Piven for "Entourage" (2004)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television
Nominees:


Jane Adams for "Hung" (2009)
Rose Byrne for "Damages" (2007)
Jane Lynch for "Glee" (2009)
Janet McTeer for Into the Storm (2009) (TV)
Chloë Sevigny for "Big Love" (2006)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica