AKUT Kar Sporları Klübü İstanbul'da pistteydi posteri

7-8 Ocak 2011 tarihlerinde Uludağ’da İtalyan pistinde  yapılan Kayak ve Snowboard İstanbul İl Birinciliği yarışlarına  AnadoluJet'in ulaşım sponsorluğunda yarışan AKUT Kar Sporları Kulübü adına İstanbul’dan 31 lisanslı Kayak ve Snowboard sporcusu katıldı.

Yarışlara katılan sporcular hazırlık antrenmanlarını Kayak Takımını antrenörleri Dr. Fatih Kıyıcı, Volkan Yurdakul, Yavuz Kıyıcı, Ömer Karslı, Suat Soyak, Gökhan Kural ile yaparken; Board Takımı da Johannes Puhrer, Aylin Kasapoğlu ve Bahri Ercili ile hazırlık çalışmalarını tamamladılar.

İki gün süren İstanbul İl Birinciliğinde, ilk gün SL Slalom ve ikinci gün GS Büyük Slalom yarışlarında Kayak ve Board kategorilerinde dağıtılan toplam 96 madalyanın 24 tanesini AKUT Kar Sporları sporcuları kazandı. AKUT sporcuları ilk gün 11 ikinci gün 14 madalya kazandılar. 8 Ocak akşamı yapılan madalya töreninde sporcularımıza 6 Altın, 9 Gümüş ve 10 Bronz madalya takılırken diğer tüm sporculardan büyük alkış aldılar.

Yarış sonuçlarının kombine puan sıralamasına göre Kayak Takımından İstanbul İl Birinciliğine katılan 22 sporcu, Board Takımından ise 5 sporcu Türkiye Şampiyonası Etaplarına katılmaya hak kazandı. Bu 27 AKUT sporcusu önümüzdeki iki hafta kategorilerine göre Türkiye’nin üç ayrı noktasında yapılacak Türkiye Şampiyonası Etaplarına katılmak üzere yine pistlerde olacaklar.

Alp Disiplini Kayak Genç ve Büyükler kategorileri  yarışları 14 -15 Ocak 2010 tarihlerinde Kayseri, Erciyes’te;  Alp Disiplini Minik, Çocuk 1 ve 2 kategorileri ve Board Kategorisi  21- 22 Ocak tarihlerinde düzenlenecektir.

2011 Türkiye Şampiyonası Etaplarında yarışacak AKUT Kar Sporları Sporcuları:

Alp Disiplini Kayak Sporcuları

Minikler Kategorisi:
Peri Tüfekçi, Tayra Tunca, Cem Bingöl, Kaan Şamgul

Çocuk 1 Kategorisi:
Pelin Tamer, Selin Açıkgöz, Selin Spencer Çiloğlu, Alp Tamer, Doruk Turanlı, Can Göksal

Çocuk 2 Kategorisi:
Alara Ayyıldız, İnci Nur İkiışık, Irmak Turanlı, Derin Evcim, Deniz Kulaksızoğlu, Alen Arhanyan, Yiğit Gürle

Genç Kategorisi:
Linda Özmen, Gülnaz Karakurum, Kaan Tan Aksudoğan, Mert Sezgen, Tarık Zadil
 
Snowboard Sporcuları

Minikler Kategorisi:
Emre Günay

Çocuklar Kategorisi:
Burcu Açıkgöz, Lara Dinç, Eren Akdikmen, Ata Güven Sazak

İstanbul Kayak Ligi

9 Ocak Pazar 2011 tarihinde Uludağ’da  bu yıl ikinci kez yapılan Okullar Arası İstanbul Kayak Birinciliği yarışlarının 1. etabına okulları adına katılan sporcuların 1/3’ü AKUT Kar Sporları sporcuları oldu . www.isskayakligi.com

AKUT Kar Sporları sporcuları yarışmada 5 madalya kazandı.

Bu yarışların diğer etapları da, 15 Ocak Cumartesi, 26  Şubat  Cumartesi ve 5 Mart Cumartesi tarihlerinde Uludağ'da gerçekleşecektir.

AKUT KAR SPORLARI (AKS) Kimdir?
AKS harfleri, Akut Kar Sporlarını temsil etmek için kullanılmaktadır. Akut Kar Sporları (AKS), AKUT Spor Kulübünün Kar Sporları Şubesidir. AKUT Spor Kulübü Derneğine bağlı bir alt birim olan AKS, kendi Şube Yöneticisi idaresinde faaliyetini sürdürmektedir. www.akutkarsporlari.org

AKUT Spor Kulübü
AKS’nin bağlı olduğu AKUT Spor Kulübü Derneği, sadece spor faaliyetleri yapmak üzere 2009 yılında kurulmuştur. AKUT Spor Kulübü Derneği, AKUT Arama Kurtarma Derneği’ni kuran bireylerin yeni bir girişimi olarak, Nasuh Mahruki önderliğinde kurulmuş ve AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin bir kardeş kuruluşu olarak “Türk Sporuna Katkı” misyonu ile  hayata geçirilmiştir.
 
 
AKUT Yarışçılarının İstanbul İl Birinciliğinde Aldığı Madalyalar

SLALOM SONUÇLARI  BÜYÜK SLALOM SONUÇLARI
        
KAYAK MİNİK ERKEKLER  KAYAK MİNİK BAYANLAR
Kaan Şamgul AKUT 1  Zeynep Köksal   1
Cem Bingöl AKUT 2  Dila Çakmak   2
Deniz Erim   3  Tayra Tunca AKUT 3
        
KAYAK ÇOCUK 1 BAYANLAR  KAYAK MİNİK ERKEKLER
Pervin Canbulat   1  Eytan Saul   1
Selin Açıkgöz AKUT 2  Cem Bingöl AKUT 2
Maya  Akdemir   3  Kaan Şamgul AKUT 3
        
KAYAK ÇOCUK 1 ERKEKLER  KAYAK ÇOCUK 1 BAYANLAR
Güneş Dinçer   1  Pervin Canbulat   1
A. Alp Tamer AKUT 2  L. Pelin Tamer AKUT 2
Kaan Yüceland   3  Selin Açıkgöz AKUT 3
        
KAYAK ÇOCUK 2 ERKEKLER  KAYAK ÇOCUK 1 ERKEKLER
Derin Evcim AKUT 1  Güneş Dinçer   1
Kerem Çakmak   2  Kaan Yüceland   2
Mert Kamaz   3  Alp Tamer AKUT 3
        
KAYAK GENÇ BAYANLAR  KAYAK ÇOCUK 2 ERKEKLER
Linda Özmen AKUT 1  Derin Evcim AKUT 1
Nisan  Altuğ   2  Kerem Çakmak   2
Gülnaz Karakurum AKUT 3  Deniz Kulaksızoğlu AKUT 3
        
KAYAK GENÇ ERKEKLER  KAYAK GENÇ BAYANLAR
M. Mert Sezgen AKUT 1  Linda Özmen AKUT 1
Mert Gündemir   2  Gülnaz Karakurum AKUT 2
Barkın Işık   3  Nisan  Altuğ   3
        
BOARD ÇOCUK BAYANLAR  KAYAK GENÇ ERKEKLER
Lara Dinç AKUT 1  Barkın Işık   1
Ece Uslu   2  Kaan Tan Aksudoğan AKUT 2
Burcu Açıkgöz AKUT 3  Cem  Zorlular   3
        
BOARD ÇOCUK ERKEKLER  BOARD MİNİK ERKEKLER
Mustafa Mert Özerden   1  Kemal Can Sarcan   1
Ali Yurttaş   2  Ahmet Mithat  Bilgi   2
Eren Akdikmen AKUT 3  Emre Günay AKUT 3
        
BOARD ÇOCUK BAYANLAR
Mercan Petek Kuşçu   1
Ece Uslu   2
Burcu Açıkgöz AKUT 3
        
BOARD ÇOCUK ERKEKLER
Mustafa Mert Özerden   1
Eren Akdikmen AKUT 2
Efe  Yılmaz   3
 


 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica