Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda başlayan macerası, Türkiye'nin izlenme rekorları kıran dizisinin yönetmenliğine kadar uzanıyor."> Röntgen teknisyenliğinden, yönetmen koltuğuna ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Röntgen teknisyenliğinden, yönetmen koltuğuna

12 Ocak 2010 00:00
Çanakkale Biga doğumlu 33 yaşındaki Bayraktar'ın, Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda başlayan macerası, Türkiye'nin izlenme rekorları kıran dizisinin yönetmenliğine kadar uzanıyor.

Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra Biga'da bir sağlık ocağında röntgen teknisyeni olarak memuriyet hayatına başlayan Uluç Bayraktar, hayalini kurduğu üniversite eğitimi için İzmir'e geldi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazanarak bu kente yerleşen Bayraktar, geceleri de İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak çalışmaya devam etti. Başarılı bir öğrencilik hayatının ardından okul arkadaşı Çağan Irmak'ın ısrarıyla 2000 yılında memuriyetten istifa ederek, İstanbul'a giden Uluç Bayraktar'ın zirveye tırmanma yolculuğu da başlamış oldu.

Televizyon'daki ilk çalışması ‘Şaşıfelek Çıkmazı’ dizisi olan Bayraktar, ardından ‘Asmalı Konak’ dizisinde Çağan Irmak'ın asistanlığını yaptı ve dizide küçük bir rol de aldı. ‘Kampusistan’ ve ‘Halil ile Menekşe’ dizilerini yönettikten sonra, Ezel adlı dizide yine yönetmenlik koltuğuna oturan Uluç Bayraktar, başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı ‘Ezel’ karakterine de kendi soyadı ‘Bayraktar’ı verdi.


Sinemakralı1

17 Mart 2020 16:51

Fena bir yönetmen değil.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica