Ünlü yönetmen, Andrzej Bartkowiak Türkiye'de posteri

Conrad'da yapılan basın toplantısında ünlü yönetmen, bir Türk firması olan Mastermovie'ye ait "Karanlık Hesaplaşma" sinema filminin hazırlıklarına başladığını ve 20 şubatta çekimlere başlayacağını belirtti. Ayrıca, Türkiye ve İstanbul hakkında kendilerine öğretilen bilgilerin yanlışlığına değinen Bartkowiak, İstanbul'un mükemmel güzellikte olduğunu belirterek, "İstanbul’u öyle bir perdeye taşıyacağız ki, dünya yeniden ve doğru bir şekilde tanıyacak. Dünya Türkiye'yi hala develerin olduğu, gelişmemiş ve dünyanın çok çok gerisinde bir ülke olarak biliyor. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi, bu filmle dünya bunu görecek" dedi. Yüksek düzeyde aksiyon içeren film, Türk sinema tarihinde 120 ülkede vizyon bulmayı hedefleyen ilk Türk filmi olacak.

Yönetmenliğini Andrzej BARTKOWİAK’ın yapacağı Karanlık Hesaplaşma filminde Hollywood’dan Scott ADKINS’in başrolünü oynayacağı, Türkiye’den Kenan Işık, Ali Sürmeli, Tamer Karadağlı, Hande Subaşı, Aslan Aksakal’ın (Varlam Nikoladze) oynayacağı filmin Aksiyon Koreografilerini ise ünlü Fransız aktör Cyril Raffaelli yapacak.

Çekimlerine  20 Şubat tarihlerinde Bangkok’da başlanacak olan Karanlık Hesaplaşma’nın devam çekimleri Rusya’da ve Türkiye’de tamamlanacak. Ekim 2010 da vizyona girecek olan film, İngilizce olarak çekilecek.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica