Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Neşeli Hayat DVD'de!

5 Şubat 2010 00:00

Türk Sinemasının ilk “Noel  Baba” filmi olan BKM yapımı “Neşeli Hayat”  Bkm– İmaj Dvd Kolleksiyonuna eklenerek raflardaki yerini aldı.   

Yılmaz Erdoğan’ın hüzünle  mizahı  ustalıkla yoğurduğu  hikayesi “NEŞELİ HAYAT”ın DVD’sinde Yılmaz Erdoğan’ın sinemaya ve hayallere dair çok özel ropörtajı ve  “NEŞELİ HAYAT” hayalinin gerçeğe dönüşme serüveni de yer alıyor.

Filmin kamera arkası belgeselinde BKM Mutfak oyuncularının filmin çekimleri sırasında yaşadığı komik ve zor  anlar da yer alıyor.

Yılmaz Erdoğan ile başrolü paylaşan Büşra Pekin’e geçtiğimiz günlerde SİYAD ÖDÜLLERİ’n de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandıran filmin müziklerinde  Deniz Erdoğan ve Yıldıray Gürgen’in imzası bulunmakta.

27 Kasım 2009’da seyirciyle buluşan  “Neşeli Hayat”ın DVD’sinde kamera arkası belgeseli,  fotoğraf galerisi, sinema versiyonunda kullanılmayan sahneler gibi özel bölümlerin yanı sıra, İngilizce, Almanca, Fransızca, Hollandaca ve işitme engelliler için Türkçe altyazı seçenekleri de bulunuyor.

Filmin Konusu:

Rıza Şenyurt, Noel Babanın tam olarak ne olduğunu bilmemektedir!!!  Sırtında dünyanın yükünü taşıyan Noel Baba işi sonunda öğrenir:  Hayat dediğimiz şey, çocukların inandığı yalanlardan daha gerçek değildir!!!

Filmde Yılmaz Erdoğan, Büşra Pekin ve Ersin Korkut  rol aldı. Geri kalan rollerin  büyük bölümünü yine Bkm Mutfak Oyuncuları oluşturdu. Mutfağın yirmi beş kişilik kadrosu rolleri çeşitli ağırlıklarla paylaştılar... Onlara Sinan Bengier, Rıza Akın, Erdal Tosun, Cezmi Baskın, Caner Alkaya, Ayberk Atilla, Celal Tak, Fatma Murat eşlik ettiler...”Yandex.Metrica