Bu Kalp Seni Unutur mu? bitmemeli! posteri

Bu diziyi sevenler, izleyenler bir kampanya açmalı bence, dizilerine sahip çıkmalılar.

12 Eylül post sendromu hâlâ yaşıyor çünkü; insanlar belleklerinden bu acıyı bütünüyle kazıyıp atmak istiyorlar adeta; 12 Eylül mezalimi ruhlarını rahatsız ediyor zira.

Yeni kuşaklar bile hissediyor bu durumu bence.

Bu Kalp Seni Unutur mu? bir tv dizisinin ötesine geçti; yakın tarihimizin acı bir döneminin vicdanımızdan da uzaklaştırılmasını engelleyen bir güç oldu.

Bu Kalp Seni Unutur mu? yayından kaldırılmamalı ve seyirciyi 12 Eylül’le sonuna kadar yüzleştirmelidir bence. Bu aynı zamanda, hâlâ 12 Eylül zihniyetine sahip kişi, kurum ve kuruluşların da net bir biçimde su yüzüne çıkmalarını sağlayacaktır bana göre.

Yüzleşme, insani bir edimdir aslında.

Bu Kalp Seni Unutur mu? dizisinin taşıdığı mesaj, eleştiren, sorgulayan çağdaş insanın, duyarlı seyircinin kabul edeceği ve üzerine varıp hesaplaşacağı bir mesajdır; gelecekteki muhtemel faşizm tehditlerine karşı, sonuna kadar desteklenmesi gereken bir dizidir aynı zamanda.

Ama ne yazık ki, beklenen reytingi alamadığı iddiasıyla yayından kaldırılma tehlikesiyle karşı karşıya şimdi. İzlenme raporlarını oluşturan ölçümlemeler ne kadar sağlıklı ve objektiftir bilmem.. ama benim çevremde bu dizinin tutkunu olan çok sayıda insan var.

Dizinin yayınını sürdürmesini isteyen seyirciler, sosyal medyada örgütlenip, dizilerini geri almak için bir kampanya açmalılar ve yayın kuruluşuna (Show Tv) dizinin devamı için baskı yapmalılar derim ben.

Kaynak : Taraf

Son Yorumlar (1)

melisrenan avatar melisrenan 02 Mart 2010 15:53:03

10

Bence de bu dizi yayından kaldırılmamalı, ekranda o kadar kötü olmasına rağmen sürekli reklamı yapılan ve yayınlanan diziler yerine buna destek verilirse çok dahah başarılı olacaktır.yeterince reklamı yapılmıyor kanal tarafından ve geç saatte yayınla nıyor, umarım bitmez başka kanalda da olsa devam etsin dizi...

Yandex.Metrica