Bir Bursaspor taraftarının psikolojik öyküsü  posteri

Öyküsü Suat Oktay Şenocak'a ait, senaryosunu Şenocak ile Zafer Yılmaz'ın birlikte kaleme aldığı aldığı filmin maddi imkansızlıklar nedeniyle ara verilen çekimlerine yeniden başlandı.

Filmin yönetmeni Suat Oktay Şenocak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle çekimlere yeniden başladıklarını, çekim ve montajı mart ayına kadar bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Bir taraftarın iş yeri, ailesi ve tribündeki hayatını anlatan filmde bir takıma gönül veren kişinin psikolojisinin ele alındığını ifade eden Şenocak, Bursa Atatürk Stadı'nın yanı sıra Muradiye, Altıparmak, Papazçeşme ve Zafer mahalleleri ile Ulu Cami gibi kentin çeşitli mekanlarında filmin çekimlerini yaptıklarını bildirdi.

Şenocak, filmde Bursa Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosundan Gümay Güney, Ultuğ Görgü, Murat Liman ile Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu oyuncularından Arzu Tan Bayraktutan'ın başrolleri üstlendiğini, asıl başrolde ise Bursaspor taraftarlarının olduğunu bildirdi.

Şenocak, Türkiye'de bu konseptte böyle bir film çekilmediğini, dünyada da benzerine rastlamadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bu film konu ve tür olarak Türkiye'de, belki de dünyada bir ilk. İngiltere'de West Ham United takımının taraftarını anlatan bir film var ama bizimki farklı. Ayrıca İtalya'da Napoli ile Roma taraftarlarını irdeleyen bir film çekilmiş. Çekimlerin yüzde 80'lik bölümünün kaba montajı bitti. Şimdi çekilecek yüzde 20'lik bir bölüm var. Amacımız filmi montajı dahil mart ayına kadar bitirmek. Mart ayına kadar bitirirsek hemen bir kopyasını bir festivale göndereceğiz. Hedefimiz yaz aylarında izleyiciyle buluşturmayı hedeflediğimiz filmle ulusal ve uluslararası birçok festivale katılmak. Filmin Bursa'nın ve Bursaspor'un tanıtımına büyük katkısı olacağını düşünüyoruz."

Kaynak : CnnTürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica