Ankara'da Jüriler Belli Oldu posteri

10 Mart akşamı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda gerçekleşecek Festival Açılış Töreni ile başlayacak festivalin yarışmalı bölümlerinin jürileri belli oldu.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, HALKBANK ana sponsorluğunda düzenlenecek 21. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde, toplam 11 filmin, 16 dalda ödül için yarışacağı Ulusal Uzun Film Yarışması’nın jürisi; Ertan Yılmaz, Mahir Günşiray, Tayfun Pirselimoğlu, Fırat Yücel ve Hasan Ali Toptaş’dan oluşuyor. Ayrıca festival kapsamında verilecek SİYAD En İyi Film Ödülü’nün jürisinde ise, Ali Hakan, Bülent Vardar, Elif Tunca bulunuyor.

En İyi Kurmaca, Deneysel ve Canlandırma dallarında toplam üç ödülün verileceği Ulusal Kısa Film Yarışması jürisinde ise Şenay Aydemir, Cemal Erez, Uğur İçbak, Ozan Açıktan ve Gérard Labady bulunuyor. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda  10 kurmaca , 10 canlandırma  ve 8 deneysel  olmak üzere toplam 28 film yarışacak.

Profesyonel ve Amatör kategorilerinde en iyi üç belgeseli belirleyecek Ulusal Belgesel Film Yarışması jürisi ise, Özgür Şeyben, Hakan Aytekin, Mutlu Binark, Yaprak İşçibaşı ve Hacı Mehmet Duranoğlu ’ndan oluşuyor. Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda ise 9 Profesyonel, 8 Amatör olmak üzere toplam 17 belgesel film yarışacak.

Kazanan filmlerin ödülleri, 21 Mart gecesi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica