Festivalde
15 Mart Pazartesi

Söyleşi

Batı Sinemaları Salon 1’de saat 17:00’da gösterilecek Deli Deli Olma filminin ardından filmin yönetmeni Murat Saraçoğlu, oyunculardan Şerif Sezer ve filmin yapımcısı Tolga Aydın ile söyleşi.

Batı Sinemaları Salon 1’de saat 19:15’de gösterilecek Büyük Oyun filminin ardından filmin yönetmeni  Atıl İnaç, yapımcısı Derya İnaç, oyuncular Selen Uçer, Suzan Genç, Serkan Genç, Serdal Genç ile söyleşi.

Batı Sinemaları Salon 1’de saat 21:30’da gösterilecek Öteki Yaka / The Other Bank filminin ardından filmin yönetmeni George Ovashvili ile söyleşi.

Sanat Sokağı Etkinlikleri

Mülkiyeliler Birliği Önü (16:00-19:00)

Ankara Sokak Sanatları Atölyesi (Sokak Tiyatrosu Grubu)
Ankara Killa Crew (Break Dans, Hiphop Grubu)
Sanat Sokağı Stencil     

Batı Sinemaları (18:00-19:00)

Orkestra
Sanat Sokağı Stencil
Resim

Kavaklıdere Sineması (18:00-19:00)
Orkestra
Sanat Sokağı Stencil
Resim

Atölyeler

“Hiç Kimseye Anlatamadığınız Bir Sırrınız Var Mı?”
   Genco Gülan Atölye Çalışması
   15 Mart 2010 / 14.00 – 16.00 (Alman Kültür Merkezi)

http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/etkinlik/4/Genco-Gulan

Dominic Morisette İle Afganistan Günlükleri
15 Mart 2010 / 16.30 – 18.30 (Alman Kültür Merkezi)

http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/etkinlik/5/Dominic-Morisette

BATI SİNEMALARI FİLM PROGRAMI

Tarih Saat SALON 1 SALON 2
15 Mart PAZARTESİ 12:00  Kırmızı Adamların Toprağı / BirdWatchers Arkabahçe / Backyard
  14:30 Rövanş / Revanche      Estamira
  17:00 Deli Deli Olma / The Piano Girl Nisan Gözyaşları / Tears of April
  19:15 Büyük Oyun / A Step into Darkness Emma Blank'ın Son Günleri / The Last Days of Emma Blank
  21:30 Öteki Yaka / The Other Bank  Kanlı Taht / Throne of Blood

Salon 1

Kırmızı Adamların Toprağı:   http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/132/Kirmizi-Adamlarin-Topragi
Rövanş: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/102/Rovans
Deli Deli Olma: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/208/Deli-Deli-Olma
Büyük Oyun:   http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/204/Buyuk-Oyun
Öteki Yaka: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/94/oteki-Yaka
 
Salon 2

Arkabahçe:  http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/14/Arkabahce
Estamira:  http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/123/Estamira
Nisan Gözyaşları: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/66/Nisan-Gozyaslari
 Emma Blank'ın Son Günleri:  http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/23/Emma-Blankin-Son-Gunleri
Kanlı Taht:  http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/176/Kanli-Taht

Video:BellekMekan

Türkiye’de ilk kez izleyici karşısına çıkan 24 parçalık belleğin halleri üzerine bir video gösterimi ve sergisi olan Video: BellekMekan, Ege Berensel ve Andreas Treske'nin küratörlüğünde hazırlandı.
 
Dört sanatçının işlerini dört bellekte, Gözbellek: Harun Farocki, Tekbellek: Antoni Muntadas, Subellek: Genco Gülan ve Yerbellek: Hakan Akçura adları altında toplayan                            Video: BellekMekan, festival boyunca 10:00 -  20:00 saatleri arasında Alman Kültür Merkezi’nde takip edilebilecek. 


Vitrin Projesi

Küratörlüğünü Canol Baykaya’nın yaptığı vitrin projesi kapsamında, Alman Kültür Merkezi, Ergun Optik ve 312 Arena vitrinlerinde animasyonlar, videolar ve slaytlardan oluşan MIKC Productions / Buitenbioscoop sergilenecek. Proje, daha önce Hollanda’nın Delden kentinde boş belediye binasının tüm pencerelerinden gösterilmişti. Sergi, 17:00 – 20:00 saatleri arasında takip edilebilecek.

Videocu

Ankaralıların Ocak ve Şubat 2010’da youtube ve facebook’ta paylaştıkları en popüler videoları seçmeye, izlemeye ve bunların keyfini çıkarmaya davet eden Videocu, Batı Sinemaları içerisindeki  Videotek’te festival boyunca 10:00 -  20:00 saatleri arasında açık olacak. En çok izlenen videoların listesi ise festival kapanış gününde açıklanacak.

Videocu, Andreas Treske’nin, Florian Thalhofer’in geliştirdiği interaktif hikaye anlatma sistemi olan Korsakow sistemini kullanarak gerçekleştirdiği interaktif bir video yerleştirmesidir.

Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Alman Kültür Merkezi’ndeki tüm gösterimler ücretsizdir.

Batı Sinemaları’nda gösterilecek filmlerin biletleri:

12:00 seansları: 2.5 TL
14:30 ve 17:00 seansları: 5 TL
19:15 ve 21:30 seansları: 10 TL 

 

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica