Ahu Türkpençe ve Yavuz Bingöl'le Aşk baharda ”her yeri yakacak.”

Derya'nın (Ahu Türkpençe) kardeşi Poyraz anne ve babası Halil(Bora Ayanoğlu) ve Meryem'in (Zerrin Sümer) Anadolu Kavağındaki müstakil evlerine gelir.  Bütün dertlerden uzak evlerinin sıcak ortamında mutlu  zamanlar geçiriyorlardır.Halil, zorbalıkla evleri almaya çalışan Selo ile (Erdem Akakçe)  kavgaya tutuşur. Babasını yerde gören Poyraz, kavgaya dahil oldu ve Selo’nun silahından çıkan kurşunla kanlar içinde yere uzanır. O sırada  orada bulunan Fikret (Yavuz Bingöl) ve Fırat  dikiz aynasından Derya’yı ve onun çaresizliğini görür.Poyraz,hastanede hayatını kaybeder.

Geçen bir yıl içinde Derya ve Fikret birbirlerine aşık olurlar. Tutku dolu bir aşk yaşıyorlardır. Adeta aşk sarhoşu olmuşlardır.Çocukluk arkadaşı Sinan(Fırat Çelik) ise Derya'ya  karşılıksız bir aşk beslemektedir.

Olay günü Selo'nun yanında olan, Nazmi suçu üstlenir. Davada Derya ve arkadaşı Zuhal(Zeynep Kızıltan) hazır bulunuyorlardır .O gün mahkemede Fikret ,Derya'yı yalnız bırakmamıştır .Fikret her zaman Derya'nın yanındadır.  Olay günü Selo’nun elinde silahı gördüğüne emindir. Derya sürpriz bir  şekilde hamile olduğunu öğrenir. Fikret, bu duruma ilgisiz kalır.Derya'yla kavga ederlerken, Fikret  bir anda ona evlenme teklif eder. Aşkın farklı yönleri vardır.İçinde öfkeyide barındıran... Öfke gelip geçicidir. Aşk ise içlerinde yanan bir ateş gibiydi.Kimse dokunmadığı sürece orada bulunmaya devam edecekti. 

Derya, Fikret ‘in evlenme teklifini  kabul eder.Fırat ve Rüya(Özge Ulusoy) 'nın  aşkları ise bir  fırtınanın içinde gibidir. Nimet hanım (Şerif Sezer) Fikret 'in  evleneceği ve torunu olacağı fikrine çoktan alışmıştır.

Düğün günü gelir. Derya bembeyaz gelinliğinin içinde bir peri kızı gibi güzeldir. Ta ki  birisi   onunla görüşmek isteyene kadar.Derya bu sırla baş edebilecek midir? Nikah memurunun soruyu sorma sırası Derya'ya gelir. Derya ne yapacağını bilemeyen bir şekilde kalakalır.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica