Köyceğiz Belediyesi ve Venüs Film Sanat Etkinlikleri Üretim Merkezi işbirliği ve Kültür Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen `2. Köyceğiz Ulusal Altın Aslan Film Festivali', 18 -22 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz yıl birincisi gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Köyceğiz Ulusal Altın Aslan Film Festivali'nde bu yıl, film gösterimlerinin yanı sıra yarışma, konser ve gösterimler sonrasında çeşitli söyleşiler düzenlenecek.

Mehmet Ali Alabora, Nilüfer Açıkalın, Necmettin Çobanoğlu, Levent Özdilek, Selda Alkor, Aytaç Arman, Şemsi İnkaya, Yusuf Kurçenli, Lakis Papastathis, Mustafa Altıoklar, Zeki Ökten ve Semih Kaplanoğlu'nun da aralarında bulunduğu yönetmen ve oyuncular, festivalin konuklarından.

Sunuculuğunu Toprak Sergen ve Tülay Tatlı'nın yapacağı festivalin açılışı, Şerif Gören'in `Yol' filmi ile yapılacak. Festival süresince toplam on bir uzun metrajlı film, Köyceğizli sinemaseverlerle buluşacak. Festival'in Geceyarısı Sineması bölümünde Nostalji Filmleri başlığıyla Metin Erksan'ın `Gecelerin Ötesi', Nejat Saydam'ın `Çiçekçi Kız', Ertem Eğilmez'in `Senede Bir Gün'; Uzun Metraj Yarışma Filmleri bölümünde Zeki Ökten'in `Gülüm', Aydın Sayman ve Ümit Cin Güven'in `Sır Çocukları', Semih Kaplanoğlu'nun `Herkes Kendi Evinde', Özgür Korkmaz'ın `Hayalle Gerçek Arasında', Yusuf Kurçenli'nin `Gönderilmemiş Mektuplar', Lakis Papastathis'in `Hayatının Tek Yolculuğu' ve Mustafa Altıoklar'ın `O Şimdi Asker' adlı filmleri gösterilecek. Kısa Metraj Yarışma Filmleri bölümünde ise, daha önce ön değerlendirmeden geçen Petek Berksoy'un `Sıla', Ada İmamoğlu'nun `Rastgide', Tuğba Doğan'ın `Delilirikler', Ahmet Küçükkayalı'nın `Zamanın Kabuğu', Gülçin Önel'in `Aşk Söyleminden Bir Parça' ve Gökhan Aslan-Soydan Genç'in `Bir Cigara İçimi' adlı kısa metraj filmlerinden oluşan bir seçki, açık hava sinemasındaki gösterimlerde, `ücretsiz' olarak Köyceğizli sinemaseverlere sunulacak. Kaynak : Sinematutkunu

Son Yorumlar

Yandex.Metrica