Ankara Film Festivali'nde 18 Mart posteri

Söyleşi

Batı Sinemaları Salon 1’de saat 17:00’da gösterilecek Kako Si? filminin ardından filmin yönetmeni Özlem Akovalıgil oyuncuları Semahat Goruşanin, Mesut Akusta ve Kemal Okur ile söyleşi.

Batı Sinemaları Salon 1’de saat 19:15’de gösterilecek 11’e 10 Kala filminin ardından filmin yönetmeni  Pelin Esmer ve oyuncusu Laçin Ceylan ile söyleşi.

Sanat Sokağı Etkinlikleri

Kızılırmak Sok  312 Arena Önü (15:00 - 17:00)

Ankara Sokak Sanatları Atölyesi (Sokak Tiyatrosu Grubu)
Ankara Killa Crew (Break Dans, Hiphop Grubu)
Sanat Sokağı Stencil     
Resim  

Ayaküstü Film Okumaları

Ayaküstü film okumalarında bugün, 14.30’da gösterilecek Samson ve Deliah filminin ardından Seçil Büker meraklılarıyla film üzerine konuşacak. Yer: Batı Sinemaları Kütüphanesi.

Atölyeler

Pierre Bismuth’la Boz ve Yeniden Yap
18 Mart 2010 / 11.00 – 14.00 (Alman Kültür Merkezi)

http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/etkinlik/8/Pierre-Bismuth

“Genç Yönetmenlerle Canlandırma Sineması”
Berat İlk Atölye Çalışması
18 Mart 2010 / 12.00 – 16.00 (Çağdaş Sanatlar Merkezi)

http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/etkinlik/6/Berat-Ilk

BATI SİNEMALARI FİLM PROGRAMI

Tarih Saat SALON 1 SALON 2
18 Mart PERŞEMBE 12:00 Suç Ordusu / The Army of Crime Nisan Gözyaşları / Tears of April
  14:30 Samson ve Delilah / Samson and Delilah  Annemler Tatilde / The Year My Parents Went on Vacation
  17:00 Kako Si? / How Are You? Kanlı Taht / Throne of Blood
  19:15 11'e 10 Kala / 10 to 11 Baader Meinhof Yargılanıyor / Stammheim
  21:30 Altın Çağdan Öyküler / Tales from the Golden Age  Arkabahçe / Backyard

Salon 1

Suç Ordusu: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/160/Suc-Ordusu
Samson ve Delilah: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/106/Samson-ve-Delilah
Kako Si?: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/211/Kako-Si
11’e 10 Kala: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/199/11e-10-Kala
Altın Çağdan Öyküler:  http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/20/Altin-Cagdan-oykuler

Salon 2

Nisan Gözyaşları: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/66/Nisan-Gozyaslari
Annemler Tatilde: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/111/Annemler-Tatilde
Kanlı Taht: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/176/Kanli-Taht
Baader Meinhof Yargılanıyor: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/179/Baader-Meinhof-Yargilaniyor
Arkabahçe: http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/film/21/14/Arkabahce
 
Tarih Saat  Çağdaş Sanatlar Merkezi
18.Mart Perşembe 12:00 Atölye: Berat İlk (Genç Yönetmenlerle Canlandırma Sineması)
  14:00 Atölye: Berat İlk (Genç Yönetmenlerle Canlandırma Sineması)  

“Genç Yönetmenlerle Canlandırma Sineması” Berat İlk Atölye Çalışması
http://www.filmfestankara.org.tr/tr/festival/etkinlik/6/Berat-Ilk
Video:BellekMekan

Türkiye’de ilk kez izleyici karşısına çıkan 24 parçalık belleğin halleri üzerine bir video gösterimi ve sergisi olan Video: BellekMekan, Ege Berensel ve Andreas Treske'nin küratörlüğünde hazırlandı.
 
Dört sanatçının işlerini dört bellekte, Gözbellek: Harun Farocki, Tekbellek: Antoni Muntadas, Subellek: Genco Gülan ve Yerbellek: Hakan Akçura adları altında toplayan                            Video: BellekMekan, festival boyunca 10:00 -  20:00 saatleri arasında Alman Kültür Merkezi’nde takip edilebilecek. 

Vitrin Projesi

Küratörlüğünü Canol Balkaya’nın yaptığı vitrin projesi kapsamında, Alman Kültür Merkezi, Ergun Optik ve 312 Arena vitrinlerinde animasyonlar, videolar ve slaytlardan oluşan MIKC Productions / Buitenbioscoop sergilenecek. Proje, daha önce Hollanda’nın Delden kentinde boş belediye binasının tüm pencerelerinden gösterilmişti. Sergi, 17:00 – 20:00 saatleri arasında takip edilebilecek.

Videocu

Ankaralıların Ocak ve Şubat 2010’da youtube ve facebook’ta paylaştıkları en popüler videoları seçmeye, izlemeye ve bunların keyfini çıkarmaya davet eden Videocu, Batı Sinemaları içerisindeki  Videotek’te festival boyunca 10:00 -  20:00 saatleri arasında açık olacak. En çok izlenen videoların listesi ise festival kapanış gününde açıklanacak.

Videocu, Andreas Treske’nin, Florian Thalhofer’in geliştirdiği interaktif hikaye anlatma sistemi olan Korsakow sistemini kullanarak gerçekleştirdiği interaktif bir video yerleştirmesidir.

Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Alman Kültür Merkezi’ndeki tüm gösterimler ücretsizdir.

Batı Sinemaları’nda gösterilecek filmlerin biletleri:

12:00 seansları: 2.5 TL
14:30 ve 17:00 seansları: 5 TL
19:15 ve 21:30 seansları: 10 TL

Son Yorumlar

Yandex.Metrica