Hollywood ortaklı yerli mitolojik film! posteri

Türk sinemasında bugüne kadar değişik tarzda filmler çekildi ama birçok mitolojik olayın geçtiği ülkemizde, bu tarz bir film çekilmedi. Yapımcı Kasım Gültekin ve Hollywood’da önemli yapım firmalarından Fortune Features ortaklığı ile "Kız Kumu Efsanesi'' film oluyor. Testi” isimli sinema filmi Hollywood teknikleri ve imkânları ile gerçekleşecek.

Sinema filminde Yılmaz Atadeniz süpervizör olarak görev alırken 2 yönetmen görev yapacak. "Testi” Filminin başarısı için özenle seçilen yönetmenler, Jamal Hashemi(KANADA'LI) ve Fikret Taşdemir efsane hikâyeyi beyaz perdeye taşıyacaklar. "Testi” Filminin görsel efektleri, Brukan film (Sadık Sarı) tarafından gerçekleştirilecektir.

Uluslararası olarak nitelendirilen filmin Avrupa dağıtımı Hollywood firmalarından yapılırken, film ülkemizle birlikte aynı gün Avrupa’nın birçok şehrinde gösterime girecektir.
Türkiye’de ilk kez yine "Testi” isimli sinema filmi ile işitme engelliler için özel gösterimlerle iletişim dili kullanılarak film sunulacaktır.

Türk sineması adına önemli yapımlar arasında yer alacak filmin başrollerinde ise Çiğdem Aysu, Vatan Şaşmaz, Esra Sönmezer, İstemi Betil gibi önemli isimler yer alıyor. "Testi” filminin oyuncularının özenle seçildiğini söyleyen yapımcılar, uzun süre izledikleri ve takip ettikleri kişilere bu filmde rol verdiklerini ifade ettiler. Çiğdem Aysu filmde, tarihi eser kaçakçılarının peşinde koşan başarılı mit ajanını çanlandırken, Vatan Şaşmaz bu kez şaşırtacak.

Komedi yapımlarında görmeye alıştığımız oyuncu, bu filmde kötü adamı oynayacak. Çiğdem Aysu’nun sevgilisini canlandıran başarılı oyuncu, örgüt tarafından kullanılan yasa dışı bir tiplemeyle "Testi” filminde yer alacak. Türkiye güzellerimizden oyunculuk kariyeri ile dikkatleri üzerine çeken Esra Sönmezer ilk sinema film sınavını Hitlerin soyundan gelen bir Alman kızını canlandırarak verecek. Usta oyuncu İstemi Betil bugüne kadar hiç görmediğimiz bir tipleme ile izleyiciyi şaşırtacak, Testi’nin peşinden Marmaris’e gelen üstün güçleri olan bir Alman’ı canlandıracak.

"Testi”adlı filmde "Kutsal Damacana2” isimli yapımın şeytan karakterini canlandıran Yasemin Tunca’da yer alıyor. Tiyatro kökenli olan başarılı oyuncu "Kutsal Damacana2” isimli sinema filmindeki performansı ile Hollywood yapımcıları ve "Testi” isimli mitolojik filmin ortağı Kasım Gültekin’ in dikkatini çekmeyi başardı.

Hollywood ortaklı film için özel bir karakter oluşturuldu. Yer aldığı her projede kötüyü canlandıran Yasemin Tunca, "Testi” isimli mitolojik sinema filminde yine Ursula adında acımasız, zeki, yanındakilerin güçlerinden faydalanan Alman bir kadını canlandıracak. "Kutsal Damacana2” filminde fiziki özellikleriyle de şeytan karakterini oynamasına rağmen dikkat çeken Yasemin Tunca, filmin sexi şeytanı olarak akıllarda yer etti.

Marmaris için önemli bir tanıtım olacak olan "Testi” isimli sinema filmi, Avrupa ve ülkemizde önemli yapımlar arasında yerini alacak ve güçlü gişe başarısı yapacak beklentisi ile mayıs ayının ilk haftası çekimlerine start verilecek.

Kaynak : www.magazinkolik.com

Son Yorumlar (1)

Ergül Coşkun avatar Ergül Coşkun 20 Nisan 2010 18:47:04

10

türkiyede bir ilk olacak olan mitoloji anlatımı ile brukanfilm yapımcı sayın Kasım GÜLTEKİN tarafından MARMARİS te çekilecek olan testi sinema filmi nin türkiyede gerçekleştireceği bir unsur daha vardırki buda fılmın işitme engelli dostalrımıza ayrıc a senanslar düzenlenerek gişe gelirinin %10u yapımcı Kasım GÜLTEKİN tarafından kendilerine bağışlanacak olması gurur verici bir tablo oluşmaktadır.Bu vesile ile ben şahsım adına bu insanı davranışından dolayı teşekkürlerimi bir borç bilirim..saygılar sayın Kasım GÜLTEKİN

Yandex.Metrica