Serseri Mayınlar'a İtalya'nın Oscar'larından 2 ödül posteri

Serseri Mayınlar, en iyi yönetmen, en iyi yardımcı kadın oyuncu (Ilaria Occhini ve Elena Sofia Ricci), en iyi yardımcı erkek oyuncu (Ennio Fantastichini), en iyi müzik ve orjinal şarkı kategorileri başta olmak üzere toplam 13 dalda David di Donatello Ödülleri’ne aday gösterildi.

Dün akşam İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan l'Auditorium Conciliazione di Roma’da düzenlenen ödül törenine Ferzan Özpetek de katıldı. Serseri Mayınlar, 23 dalda verilen ödüllerden en iyi yardımcı kadın oyuncu (Ilaria Occhini) ve en iyi yardımcı erkek oyuncu (Ennio Fantastichini) kategorilerinde ödüle layık görüldü. En iyi film ödülü Giorgio Diritti’nin yönettiği “L’Uomo Che Verra” (Gelecek Olan Adam) adlı filme, en iyi yönetmen dalında “Vincere” (Kazanmak) adlı filmiyle Marco Bellocchio, en iyi aktris kategorisinde “La Prima Cosa Bela” filmindeki performansıyla Micaela Ramazzotti, en iyi erkek oyuncu ödülü ise yine aynı filmde gösterdiği başarılı performans nedeniyle Valerio Mastandrea’ya verildi. Fatih Akın’ın “Soul Kitchen” filminin de adaylar arasında bulunduğu Avrupa’nın en iyi filmi ödülüne, yönetmenliğini Radu Mihaileanu’nun üstlendiği Fransız yapımı “Le Concert” (Paris’te Son Konser), en iyi yabancı film ödülüne ise Quentin Tarantino’nun “Soysuzlar Çetesi” layık görüldü.

Serseri Mayınlar, 3 gün boyunca gösterildiği, ABD’de düzenlenen Tribeca Film Festivali’nden de Özel Jüri Ödülü’yle dönmüştü.

Kaynak : DHA

Son Yorumlar

Yandex.Metrica