Uçan Süpürge 13 Mayıs'ta ödül töreniyle sona eriyor posteri

13. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin "Kapanış ve Ödül Töreni" 13 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’da Kızılırmak Sineması’nda yapılacak. Kapanış töreninde festivalin iki ödülü sahibini bulacak.

Bunlardan ilki, Türkiye sinemasında son bir yıl içinde gösterime girmiş filmlerde rol alan genç kadın oyuncuların aday gösterildiği "Genç Cadı Ödülü”. Festivalin dört üniversiteden akademisyenler, sinema yazarları ve oyunculardan oluşan Danışma Kurulu’nun oylarıyla belirlenen ödül, kapanış töreninde açıklanacak. Törene, Genç Cadı adaylarından Berrak Tüzünataç, Damla Sönmez ve Selma Ergeç de katılacak.

"Uluslararası Sinema Yazarları Federasyonu-FIPRESCI Ödülü”nü kazanan film de kapanış töreninde belli olacak. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, dünyada FIPRESCI Jürisi’nin ödül verdiği tek kadın filmleri festivali olma özelliği taşıyor.

Merve İldeniz ve "Kosmos” filminin oyuncusu Sermet Yeşil’in sunuculuğunu yapacağı kapanış töreninin ardından, FIPRESCI Ödülü alan film gösterilecek.

Kapanış töreni için davetiye zorunluluğu yoktur.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica