Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İkinci Gece Yarısı Ekspresi yolda

17 Mayıs 2010 00:00

Malta adasında Maco’nun Antalya’da kaldığı cezaevinin bir benzeri inşaa edildi. Filmde Marco’nun hapis arkadaşları arasında Türk kökenli oyuncular da yer alıyor.

Sat 1-Film tarafından çekilecek filmde Veronica Ferres ise Marco’nun annesini oynayacak.

Bild gazetesine yaptığı açıklamada Ferres "Bu ailenin yaşadıklarına inanmak zor. Anne, oğlunun Türk hukukçularının keyfi uygulamaları sonucu bu kadar uzun süre hapiste kalmasını aciz bir şekilde izlemek zorunda kaldı" dedi.

Marco’nun ailesinin de çekimleri izlemek için Malta adasına gideceği açıklandı.

2007 yılında 13 yaşındaki bir İngiliz kıza cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla Antalya’da gözaltına alınan Marco Weiss’ın yetişkin suçluların koğuşunda 247 gün kalması Almanya’da büyük tartışma yaratmıştı. Marco Weiss tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından özel uçakla döndüğü Almanya’da bir kahraman gibi karşılanmıştı. Marco’nun kitap yazarak bu olaydan maddi çıkar sağlama yolunu seçmesinin ardından avukatları görevlerini bırakmıştı.

Antalya’da 16 Eylül 2009 tarihinde sonuçlanan davada Marco Weiss suçlu bulundu ve 2 yıl 2 ay ve 20 gün hapis ile cezalandırılmıştı. Ancak Almanya’daki davada Marco Weiss suçsuz bulunduğu için hapse girmemişti.Adnan Aydoğan

21 Mayıs 2010 00:29

Marco yargılanmaya başladığı zaman ülkemizde Ergenekon davaları henüz başlamamıştı..

Eğer başlasaydı belki kimi Türk hukukçular ona yardım eder ve Malta yerine ülkemizde örneğin boşaltılmış olan Bayrampaşa cezaevinde film çevirmesine yardım eder bizim populer yönetmenlerimizin kimileri de kimbilir Oskar  alabilmek için(Pet Şop'tan değil!) ünlü köşe yazarlarımızın desteğiyle ses getirecek bir film yapabilirlerdi.

Şimdilerde bu tür vakalarda taciz eden salıberiliyor.Tacize uğrayan tacize,tecavüze uğrayan ,travmasıyla baş başa kalıveriyor.

Oysa cinsel suç işleyenlerin cinsel yetişkinliği daha farklı değerlendirilerek cezalandırılmalı..

Almanya'da bu tür suç işlyen Türkler acaba çiçeklerle mi karşılanıyor..

İngiliz kızın mağduriyetine göz mü yumsaydı hukukçular..

Avrupa'nın pek çok çifte standartından biri daha işte..Buna ırkçı,ötekici Avrupalılar da dahil!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica