Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

'Dalay Lama'yı bir filmimde oynatmak isterdim'

29 Temmuz 2010 00:00

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, model eşi Carla Bruni'nin Paris'te gizlice başlayan film çekimini bugün kenardan izledi.

Amerikalı yönetmen Woody Allen'ın (74) "Paris'te Geceyarısı" adlı romantik komedisinde müze müdürü olarak rol alan Carla Bruni için usta yönetmen için övücü sözler söyledi.

Seyaryo yazarı, oyuncu, stand-upçı, oyun yazarı, öykücü yönetmen Allen'ın son filminde Bruni'nin yanı sıra Fransız oyuncu Marion Cotillard ile Amerikalı oyuncular Owen Wilson ve Rachel McAdams rolleri paylaşıyor.

"Paris'te Geceyarısı" filminin çekimleri, Paris'in yoksulca mahallelerinden birindeki dar sokakta, pencerelerine kara perdeler çekilmiş bir binada 27 gün önce başladı.

Romantik komedi tarzındaki film, iş için Fransa'ya gelen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Çekimin yapıldığı mahalle halkı, bu kadar ünlü kişileri bir araya getiren filmin çekimlerinde şimdiye kadar "kimseyi görmediğinden" yakındı.

2011 yılında gösterime girecek filmde Adrien Brody, Michael Sheen, Kathy Bates, Tom Hiddleston, Alison Pill ve Elsa Pataky gibi oyuncular da bulunuyor.

Woody Allen, internetteki demecinde "En çok Tibet ruhani lideri Dalay Lama ve Kraliçe II. Elizabeth'i bir filmimde oynatmak isterdim" dedi.Yandex.Metrica