Umut Yolcuları başlıyor posteri

Zuhal Hanım, siz dizide Zahide Meral’i oynuyorsunuz. Zahide’nin yolunun çocuklarla nasıl kesiştiğinden bahseder misiniz öncelikle?
                     
- Zahide Meral, Terörle Mücadele şubesi’nde çalışırken emekliliğini istiyor. Daha sonra üstlerinin de önerisiyle Çocuk şube’nin başına getiriliyor. şubede çok sevilen biri. Hayatında işinin dışında bir kızı bir de ızmir’de yaşayan annesi var. Ayrıldığı kocasıyla ilişkisi de dizi içinde anlatılacak.

Uzun zamandan sonra bir diziye “evet” dediniz? Neydi sizi ikna eden şey?
                   
- Bu projede olmayı yürekten istememin nedeni gerçek olayları konu alması. Zaten sokak çocukları ve mağdur çocuklar, benim çok hassas olduğum bir konu. O nedenle projede yer almak istedim.

Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi diyebilir miyiz bu dizi için?

- Evet, zaten bu kadar hevesli bir şekilde projeye atılmamın nedeni de o... Set de çok güzel geçiyor. Yönetmenimiz Ümmü Burhan da ekibimiz de çok iyi. Sıcaklara rağmen gayet güzel gidiyor çekimler.

İlk kez bir polisi oynuyorsunuz. Nasıl bir kondüsyon gerektiriyor bu?

- Kendimi sınayacağım, fiziksel ve ruhsal anlamda sınırlarımı zorlayacağım bir rol bu... Sporcu bir kişiliğim olduğu için kovalama, atlama sahnelerinde çok zorlanmıyorum. Daha önce hiç polisi oynamamış olmam da hoşuma giden bir başka nokta.

Öncesinde bir eğitime tabi tutuldunuz mu?

- Dizi başlamadan önce yakın temas, tutuklama ve silah eğitimi üzerine üç-dört günlük bir eğitim aldık. Hayatımda ilk kez silah kullandım, gerçek kurşun sıktım.

Nasuh biraz deli dolu biri galiba Haluk Bey, ne dersiniz?

- Vukuatlı biri... Haksızlığa gelemiyor. Laf dinlemeyen, çok tezcanlı bir adam... ışleri kendi yöntemleriyle çözüyor. Ama bir bombacı olayında işleri berbat edince önce masabaşı işine veriliyor, sonra amiri Zahide ile Çocuk şube’ye geçiyor.

Zahide ile arası nasıl?

- Bir abla-kardeş ilişkileri var.

Peki ya Aslı... Aranızda bir aşk doğacak mı?

- Polisler sonuçta birbirine hayatlarını emanet ediyor. Aslı ile de benim için de geçerli bu... Ve sanırım işteki emanet durumu özel hayata da yansıyacak.

Sürekli sıkı kondüsyon gerektiren aksiyonu bol işlerde izliyoruz sizi. Memnun musunuz?

- Hep aksiyon oynadım, şimdi komedi oynamak isterim gibi bir durumum yok benim... Ama şimdi çocuklara da yönelik bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Çocukları, gençleri ve ebeveynleri bilgilendirecek bir dizi olacak “Umut Yolcuları”...

Gelelim Aslı’ya... Nasıl biri bu Aslı?

- Çocuk şube’de komiser yardımcısı... Yeri geldiğinde sertleşebilen, genelde sakin biri...

Daha önce sizi hep daha narin rollerde izlemiştik...

- Açıkçası hep aynı tarzda karakterleri oynamayı hiçbir oyuncu tercih etmez. Benim istediğim de bu çeşitlilikti. Bugüne kadarki tüm rollerim naifti, burada da naifim ama dediğim gibi gerektiğinde sertliğini, tavrını ortaya koyan bir kadın Aslı...

Çekimlerden önce role hazırlanmak için siz de eğitim aldınız mı?

- Evet, tutuklama nasıl yapılır, kelepçe nasıl takılır öğrenmek için dersler aldık. Çekimlerde hata yapmayalım, yanlış hareketler göze batmasın diye bu şarttı...

Kaynak : Hürriyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica