İFSAK Kısa Film Yarışması filmleri bekliyor posteri

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) tarafından düzenlenen ve ilki 1978 yılında gerçekleşen Ulusal Kısa Film Yarışması 2010 için başvurular başladı. Başlatıldığı günden beri “ulusal” düzeyde düzenlenen ve bu nedenle de birçok kısa film yarışmasına örnek teşkil eden yarışmada bu sene kurmaca, belgesel ve deneysel kategorileri yer alacak. Animasyon ve Canlandırma dalındaki filmler “Deneysel” kategorisinde değerlendirilecek. Yarışma için son başvuru tarihi ise  31 Aralık 2010 olarak belirlendi.

Ön Seçici Kurul
Nazlı Elif Durlu (Kısa Film Yönetmeni)
Dağhan Celayir (Kısa Film Yönetmeni)
Adil Yalçın (Yönetmen / Yapımcı)
Serkan Turaç (İFSAK Eğitim Koordinatörü)
Aylin Kök Aydın (İFSAK Sinema Eğitimi Sorumlusu)

Tek Seçici
Özcan Alper (Yönetmen)

Yarışmaya başvuran filmler arasından, yukarıda isimleri belirtilen seçici kurul tarafından yapılacak ön eleme sonucu değerlendirmeye alınacak eserler, 2010 yılı Nisan ayı içerisinde düzenlenecek etkinlikle izleyici ile de buluşacak.

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.ifsak.org.tr/index.php?mid=469 veya
İFSAK Tel: (0212) 292 42 01 / (0212) 292 18 07

www.ifsak.org.tr
1959’da kurulan İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Seminerler ve atölye çalışmaları, en önemli eğitim etkinlikleri arasında yer almaktadır. İFSAK, yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının sergilerine evsahipliği yapmakta, her ay düzenli olarak fotoğraf ve sinema amatörlerinin yanı sıra kültür-sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler, saydam/dijital fotoğraf gösterileri ve fotoğraf yarışmaları düzenlemektedir. İFSAK, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun kurucu üyesidir.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica