Türkiye’de nice yıldızlar doğdu; ancak biri ışığını tüm dünyaya yaymayı başardı.

Sesini tüm dünyaya ‘Barış’ mesajıyla duyuran Barış Manço’nun sevenleri için şimdi yeni bir serüven daha başlıyor. ‘Bir BARIŞ MANÇO Serüveni’ Senaryo Yarışması.

Medyavizyon ve Müzikotek işbirliği ile düzenlenen “BARIŞ MANÇO” senaryo yarışmasına katılımlar 24 Eylül 2010’da bitiyor.

Yarışma başlamadan “Barış Manço olmak istiyorum” diye başvuruyorlar.

Senaryonun filme uyarlanması için şimdiden  oyuncu olarak yer almak isteyenlerden mektuplar gelmeye başladı. Yarışma; tüm amatör ve profesyonel senaryo yazarlarına açık ve Manço’nun özgün kişiliği bağlamında tür açısından herhangi bir kısıtlama olmaksızın özgür olacak. Uzun metraj senaryo yarışması dahilinde birinci seçilen senaryoya 10.000.-TL para ödülü verilecek. Ayrıca 2. lik 5000 TL ,  3.lük ödülü ise 2500 TL olup, başarılı senaryolara mansiyonlar da verilecek. Başvurular www.medyavizyon.com.tr ve www.muzikotek.com.tr adreslerinden yapılıyor.

Bu çalışmanın hem müzik hem de sinema açısından çok anlamlı olacağını düşünen Lale Manço; “Film için birçok teklif geliyordu. En sonunda içimize sinen bu projeyi hayata geçirdik. Barış'ın hayatını ve yaşam felsefesini bu film aracılığıyla en iyi şekilde anlatmak için her şeyi yapacağız. Barış’ın bir sanatçı olmasının yanı sıra çok yönlü kişiliği tüm dünya tarafından biliniyor. Bu anlamda Barış Manço ile ilgili bir senaryo düşündüğümde sadece ülkemizde değil, Barış’ın sesini duyurduğu diğer ülkeler için de bir anlam oluşturduğunu düşünüyorum” dedi.
Batıkan ve Doğukan Manço ise babaları için gelecek senaryoları merakla beklediklerini ve şimdiden verdikleri emekler için Müzikotek ve Medyavizyon’ a teşekkür ettiklerini bildirdi.

Manço ailesinin büyük destek verdiği bu proje için Medyavizyon ve Müzikotek iş birliği ile hem müzik hem de sinema açısından Barış Manço’ yu bir kez daha ölümsüzleştirecek bir dev proje hayata geçecek. 

Yarışma için başvurular 24 Eylül 2010 tarihine kadar kabul edilecektir.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica