Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Portakal'ın en iyisi 'Çoğunluk'

15 Ekim 2010 00:00

47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde tüm dallarda ödül kazanan sanatçılar ve eserler açıklandı.

Türkiye'nin en uzun soluklu sanat etkinliği olan Altın Portakal Film Festivali'nin 47'ncisi Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen Kapanış ve Ödül Töreni ile sona erdi.

Seren Yüce'nin 'Çoğunluk' filmi en iyi yönetmen ve en iyi film ödüllerinin sahibi oldu.

En iyi belgesel ödülünü 'Anadolu'nun Son Göçerleri' belgeseliyle Yüksel Aksu'nun kazandığı gecede, en iyi yardımcı erkek oyuncu, 'Kavşak' filmiyle Cengiz Bozkurt ve 'Saç' filmiyle Rıza Akın seçildi.

En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü 'Kağıt' filmiyle Ayşen Gruda'ya giderken, en iyi görüntü yönetmeni ödülü de 'Saç' ve 'Gişe Memuru' filmleriyle Ercan Özkan'ın oldu.

En iyi erkek oyuncu ödülü 'Gişe Memuru' filmiyle Serkan Ercan ve 'Çoğunluk' filmiyle Bartu Küçükçağlayan arasında paylaştırıldı.

En iyi kadın oyuncu ödülü ise 'Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak' filmindeki rolüyle Claudia Cardinale'ye verildi. Törende bulunmayan Cardinale'ye kazandığı ödül telefonla duyuruldu.

En iyi senaryo ödülü, 'Atlı Karınca' filmi ile İlksen Başarır ve Mert Fırat'a verilirken, en iyi ilk film ödülü de 'Gişe Memuru' filmiyle Tolga Karaçelik'e layık görüldü.

Jüri özel ödülünü Sedat Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği 'Press' filmi aldı.

Sunuculuğunu Ebru Akel ve Engin Altan Düzyatan'ın üstlendiği gecede, küçük bir konser veren Özcan Deniz ve Hüsnü Şenlendirici'ye Orhan Şallıel yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşlik etti.metinhan

15 Ekim 2010 15:28

antalyada yapılan altın portakal ödülleri umarım gerçek sahiplerini bulmuştur ayrıca sunuculuğunu da ebru akelin yapması çok güzel bir seçenek olmuş kadir inanırında bulunması iyi gitmeyen yeşilçam sineması adına büyük bir morel kaynağı olmuştur kültür bakanlığının desteklediği projelerde gerçek ten sinemaya yatırılan paraların boşa gitmediğini bir daha kanıtlamıştır gelecek yıllardada yine altın portakal ödüllerin sahibini bulması dileklerimle bütün çalışanlar adına herkese tşk sunarız METİN ÖRS

Cevap Yaz
Yandex.Metrica