Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cannes'de Türkiye Reklamı

20 Mayıs 2002 00:00
Turizm Bakanlığı’nın,26 Mayıs’a kadar, dev reklam panolarında Türkiye reklamının 300 kere gösterilmesi için anlaşma yaptığı öğrenildi. Bu yıl 55. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’ne, dünyanın dört bir yanından, dört bini gazeteci, çoğu sinema dünyasından 35 bin kişi geldi. Festival boyunca, Cannes kentini ziyaret edecek turistlerin sayısının ise 200 bini bulması bekleniyor.

TÜRK SİNEMACILARI CANNES’DA

Cannes Film Festivali sırasında, yönetmen Zeki Demirkubuz’un “İtiraf” ve “Yazgı” filmleri 24 Mayıs Cuma günü yarışma dışı “görülmeye değer filmler” kategorisinde gösterilecek. Festival dolayısıyla, Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle SESAM, Türk filmlerini tanıtmak ve pazarlamak amacıyla, bir stand açtı.

Ersin Pertan’in “Şarkıcı”, Faruk Aksoy’un Yeşil Işık”, Tayfun Pirselimoğlu’nun “Hiçbir Yerde”, >Osman Sınav’ın “Deli Yürek”, >Semir Aslanyürek’in, “Şelale”, Levent Kırca’nin “Son”, Ümit Ünal’in “9” isimli filmleri, yabancı film dağıtım şirketleri düzenlenecek film seanslarında gösterilecekler ve bir anlamda yurt dışına açılabilmek için görücüye çıktılar. Öte yandan ünlü işadamı Sakıp Sabancı, Film Festivali’nin düzenlendiği Cannes’a gelen ünlüler arasında yer alıyor. Festival,26 Mayıs’da sona erecek.


enigmacuture

25 Mart 2009 12:22

"itiraf" benim favori filmim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica