Başka Dilde Aşk’tan zeytin dalı posteri

Rumlar Jennifer Lopez, Juilo Iglesias gibi dünya starlarının Kuzey Kıbrıs’ta konser vermesine engel olurken, ilk kez bir Türk filmi Güney Kıbrıs’ta düzenlenen ‘Kıbrıs Uluslararası Film Festivali’nde yarışıyor. “Başka Dilde Aşk”, ‘Kıbrıs Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Aktör”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” dallarında ödüle aday. Ödül töreni ise bugün Larnaka’da yapılacak.

İlksen Başarır’ın yönettiği, Mert Fırat ve Saadet Işıl Aksoy’un başrolünü üstlendiği filmin dünya temsilciliğini üstlenen ve Larnaka’da düzenlenecek ödül gecesine katılacak İzzet Pinto, “Film son 1 yılda almış olduğu 15’i aşkın ödüle bir yenisini daha ekleyeceğe benziyor. Kıbrıs Rum Kesimi’nden ödülle döneceğimize inanıyorum. Bu sanat ile siyasetin nihayet ayrıldığının da bir göstergesi” dedi.

‘Çok önemlİ bir adım’
Filmin senaryosuna da imza atan Mert Fırat, ‘Başka Dilde Aşk’ın festivale seçilmesinin diplomatik açıdan çok önemli bir adım olduğunu söylüyor. “Hep zeytin dalı uzatmak derler ya, bunu da her iki tarafın sanatsal anlamda birbirlerine el uzatması olarak değerlendiriyorum. Ben festivale gidemedim ama yapımcımız bizim adımıza orada bulunuyor” diyen Fırat, ‘Başka Dilde Aşk’ın 4 Kasım’da Florance Kadın Filmleri Festivali’nin açılış filmi olacağını da belirti.

Kaynak : Milliyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica