Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hollywood'da sonbahar bereketi

23 Ekim 2010 00:00

Ankara- Sinema sektörü yayın organı ''Empire'' ile BBC'nin internet sitesinde yer alan haberlere göre, sonbaharla birlikte hareketlilik kazanan Hollywood'da en ilgi çekici yapımların başında Angelina Jolie'nin yönetmenliğini üstlendiği film geliyor. Başvurusunu yaparken senaryonun sunulmadığı gerekçesiyle çekim izni iptal edilen Jolie, Budapeşte'de çekimleri sürdürürken iyi haberi aldı.

Filmin Bosnalı yapımcısı Edin Sarkic yaptığı açıklamada, Jolie'nin yönetmenliğini üstleneceği filmin çekim iznini yeniden aldığını, ekibin gelecek ay Saraybosna'da çekimlere başlayacağını belirtti. Sarkic, geçen hafta iznin iptal edilmesi nedeniyle durdurduğu hazırlıklara yeniden başlayacağını ifade ederek, ''Bu, Bosna-Hersek için çok büyük bir şey. Böyle bir büyük yıldız Saraybosna'ya gelecek'' dedi.

Johnny Depp'e ünlü dedektif karakteri

Ünlü aktör Johnny Depp de Warner Bros. şirketi yapımı ''The Thin Man'' adlı filmde rol almaya hazırlanıyor. Dashiell Hammett'ın 1934 tarihli dedektif romanından beyazperdeye uyarlanan film, Hammett'ın ünlü karakteri Nick Charles'ı yeniden sinemaya getirecek. Zengin eşi Nora ile evlendikten sonra o güne değin alkolün pençesinde sürdürdüğü hayatına bir sünger çeken Nick Charles'ın öyküsünü işleyen filmde, bu eski dedektifin eşiyle dolaşmaya çıktığı sırada tanık olarak içine karıştığı bir cinayet nedeniyle yeniden eski işine dönmek durumunda kalması konu ediliyor. Dashiel Hammett'ın dedektif serisinden esinlenilerek 1950'lerde de film çekilmiş ve Nick Charles karakterini William Powell, eşi Nora'yı Myrna Loy canlandırmıştı. Ünlü dedektifin maceraları, NBC'nin televizyon dizisine de konu olmuştu.

Matt Demon'a da yeni rol

Usta yönetmen Cameron Crowe'un kamera arkasına geçeceği ''We Bought a Zoo'' adlı filmin hazırlıkları da sürüyor. Benjamin Mee'nin anılarından beyazperdeye getirilen filmde ünlü aktör Matt Damon yer alacak. Guardian yazarlarından Mee'nin Dartmoor Doğal Yaşam Park'ını alarak burada ailesiyle beraber hayvanlarla içiçe yaşamını işleyecek olan filmde Thomas Haden Church de rol alacak. Filmde Church, Benjamin Mee'yi canlandırırken, eşini canlandıracak olan Amy Adams'ın yoğun çalışma takvimini gerekçe göstererek yapımdan ayrılması nedeniyle bu rol için arayışların sürdüğü belirtildi.Yandex.Metrica