3 yılda 20 milyon dolarlık film yönetti posteri

Sinemaya önemli yatırımlar yapan Mahsun Kırmızıgül, senaryosunu yazdığı ve yönetmen koltuğuna oturduğu 3’üncü filmi New York’ta Beş Minare ile hem Yeşilçam’da yeni rekorlara imza atmak isterken dünya sinemasında da yer edinmeyi hedefliyor. Kırmızıgül, 3 yılda toplam 20 milyon dolarlık bütçeyle Beyaz Melek, Güneşi Gördüm ve New York’ta Beş Minare filmlerine imzasını atarken, son filmi ile bir yıl içinde 120 ülkedeki sinemaseverlere ulaşmayı planlıyor.

11 milyon dolarlık film
4 Kasım’da Avrupa’da 4 ülkede (Almanya, Belçika, Hollanda ve Avusturya’da) 120 salonda, Türkiye’de ise 820 salonda aynı anda gösterime girecek olan New York’ta Beş Minare filmi 11 milyon dolarlık bütçeye sahip. Hürriyet'ten Ceyhun Kuburlu'nun haberine göre, bilet satışları bir hafta önce başlayan New York’ta Beş Minare filminin ön satışları, son dönemlerin önemli yapıtlarını da geride bırakıyor. Çekimlerinin büyük bir kısmı New York’ta gerçekleşen filmde, Hollywood’un ünlü isimleri de rol alıyor.

Hasılat 34 milyon lira
Mahsun Kırmızıgül’ün bugüne kadar en çok izlenen filmi ise Güneşi Gördüm oldu. 6 milyon dolarlık filmi 2 milyon 500 bin kişi izledi. Güneşi Gürdüm’ün gişe hasılatı da 20 milyon liraya ulaşarak rekor kırdı. Yönetmenin ilk filmi Beyaz Melek ise gösterime girdiği 2007 yılında Türkiye’nin en çok izlenen filmi olmayı başardı. Beyaz Melek 2.1 milyon izleyiciyle gişede 14 milyon liralık hasılat yaptı. 2009’da gösterime giren Güneşi Gördüm filmi ise yılı 2’ncilikle kapattı. Yönetmenin iki filmi gişede toplam 34 milyon lira hasılata ulaştı

Kaynak : Radikal

Son Yorumlar

Yandex.Metrica