13 Haziran 2003 tarihinde vizyona giren ve Türk sinema seyircisinden büyük ilgi gören, yönetmenliğini Richard Kelly'nin yaptığı, başrollerini Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Drew Barrymore, Mary McDonnell, Katharine Ross ve Patrick Swayze'nin paylaştığı "Donnie Darko", yoğun istek üzerine 26 Eylül'de sadece 1 hafta için yeniden İstanbul'lu sinemaseverlerle buluşacak.

Türk seyircisinin karşısına ilk kez 2. !f Bağımsız Filmler Festivali’nde çıkan “Donnie Darko”, ünlü yıldız Drew Barrymore’un yapımcılığında gerçekleştirilmiş. Barrymore, filmin başarısından bir an için şüphe etmediğini söylüyor. Ancak Barrymore’da, şu an dünya üzerinde yaşanmakta olan Donnie Darko çılgınlığını beklemediklerini itiraf ediyor.

“Donnie Darko” internetteki en kapsamlı sinema sitesi olan Imdb.com’da, 20 binden fazla seyircinin oylarıyla tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi ilk 250 film listesinde 88 numaraya demir attı. “Donnie Darko” aynı sitede, onbinlerce kişinin oylarıyla belirlenen “Tüm zamanların en iyi 50 Bilim-Kurgu filmi listesi”nde, Blade Runner, X-Men2, Aliens, Terminator 1-2 gibi pek çok bilim-kurgu filmleri sollayarak üst sıralarda yer almayı sürdürüyor.

Film, İstanbul'da Osmanbey Gazi, Bakırköy İncirli ve Kadıköy Moda sinemalarında hafta boyunca izlenebilecek. Kaynak : Sinematurk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica