Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Memleket hikâyeleri sinemada da battı

3 Kasım 2010 00:00

'Deli Saraylı', 'Türkan' ve 'Güneydoğu’dan Öyküler-Önce Vatan' adlı dizilerin televizyon ekranlarında beklenen ilgiyi görmemesinin ardından memleket hikâyelerini konu alan sinema filmleri de gişede hüsrana uğradı. Milli duyguların daha da kabardığı düşünülerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gösterime giren 'Nene Hatun' ve Menemen olayını anlatan 'Kubilay' filmi izleyiciden beklediği ilgiyi görmedi.

Avni Kütükoğlu’nun yönettiği, Açelya Elmas, Barış Koçak, Mehmet Esen ile Betül Şahin’in rol aldığı 'Nene Hatun' ilk üç günde 135 salonda 11 bin 634 kişi tarafından izlenirken, Faik Ahmet Akıncı’nın yönettiği Arda Kural, Ünsal Emre, Selahattin Taşdöğen ve Yalçın Mıhçı’nın başrollerini paylaştığı 'Kubilay' için ilk üç günde 73 salonda sadece 5 bin 684 bilet satıldıZerrin Ünal

21 Mart 2011 16:18

Böyle bir haberi yapmak bile çok ayıp bence. Siz, biz ve hepimiz; milli konulara olan bu ilgisizlikten dolayı topyekün utanç duymalıyız. Tabii bunun sebebi belli. Görevi halkı bilgilendirmek olan medyamız, belden aşağı saçma sapan konular üzerine kurulu filimleri her allahın günü insanların gözüne gözüne sokarken, bu gibi filimleri nedense tukaka ilan edip, görmezlikten geliyor. Dahası, Kubilay filminde olduğu gibi, bazı filimlerin çekilmesine bile engel olunuyor, kötü reklamları yapılıyor. Kubilay filmi salon bile bulamadı. Bulunan salonlar ise, birtakım baskılar yüzünden filmi kaldırmak zorunda kaldılar. Bir haber yaparken biraz haysiyetli olalım lütfen.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica