Bunlar tam tımarhanelik! posteri

Türk tiyatrosuna güzel eserler kazandıran, başarılı tiyatrocular yetiştiren ve yetiştirmeye devam eden Ali Poyrazoğlu, 'Tanımadığım Adamlar' adlı oyunuyla sahnede yine kırıp geçiriyor. Başarılı tiyatrocu Poyrazoğlu, 'Tanımadığım Adamlar' adlı oyununda Orostopontopolis Tımarhanesi’nde hastaları iyileştirmek için kullanılan psikodrama tekniğiyle hazırlanan, çok eğlenceli bir müsamerenin öyküsü anlatıyor.

Psikodrama yöntemiyle hazırlanan müsamerenin yöneticisi geçen yıllarda 'Tak Tak Takıntı' oyununda Poyrazoğlu tarafından yaratılan Madam Arşaluz karakteri.

YİNE MADAM ARŞALUZ
Madam Arşaluz, 'kendi kaçıklıklarını toparlasınlar, aklını birazcık da başına getirsinler' diye kapatıldığı tımarhaneyi ele geçiriyor ve genel sanat yönetmeni oluyor. Ardından da, 'Tanımadığım Adamlar'da öteki kişilikleriyle buluşup onları uzlaşmaya çağırıyor. Ali Poyrazoğlu oyunda, Aziz Nesin’in ünlü 'Deliler Boşandı' öykülerine de yer veriyor.

Bu müzikli kabareyi Ali Poyrazoğlu hem yazdı hem de yönetti. Dekorlar büyük oyuncu ve karikatüristimiz Altan Erbulak’ın karikatürlerinden yapıldı. Altan Erbulak "Ben de buradayım" diyor sahnedeki kocaman kendi karikatürleriyle ve oyunda kullanılan dev karikatürleriyle...

AZİZ NESİN’İN ÖYKÜLERİ
Oyunda, mizahın usta ismi Aziz Nesin’in üç öyküsünden oyunlaştırılmış bölümlerin yanında Ali Poyrazoğlu’nun yazdığı çok komik altı bölüm yer alıyor.

Oyunda; Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu, Suat Ünaldı, Ümit Kantarcılar, Burak Alkaş, Hüseyin Kara oynuyor.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica